رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان خبر داد: پرداخت ۱۰ میلیون تومان بلاعوض به واحدهای احداثی مناطق سیل‌زده لرستان

تاریخ انتشار : 8 تیر 1399, 20:31
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ حامد روحانی با اشاره به آخرین وضعیت مسکن مناطق سیلزده لرستان اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام که بتوانیم تا 15 تیرماه 11 هزار و 500 واحد مسکونی احداثی را تحویل مردم بدهیم، برنامه‌ریزی روزانه و بسیاری فشرده‌ای برای  کلیه ستادهای معین تعیین شد که در پایان هر روز میزان عملکرد خود را گزارش دهند.

وی افزود: تا امروز در مناطق سیل‌زده لرستان حدود 9 هزار و 100 واحد  احداثی به بهره‌برداری رسیده و 10 هزار و 500  نصب چارچوب  درب و پنجره انجام شده که در مراحل پایانی کار قرار دارند.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان عنوان کرد: تاکنون مجموع  واحدهای احداثی شهری و روستایی در مناطق سیل‌زده  حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته  و همچنین پرونده 19 هزار 873واحد تعمیراتی به طور کامل بسته و کلیه تعهدات به مردم پرداخت شده است. 

وی بیان کرد: برای واحدهای شهرستان پلدختر و معمولان مبلغ 10 میلیون تومان بلاعوض مازاد بر  تعهداتی که دولت بابت تسهیلات و بلاعوض تعیین کرده بود از محل تفاهم نامه بین بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پرداخت خواهد شد، این مبلغ برای حدود 70 واحد بر اساس لیست ستادهای معین اصفهان و اردبیل مستقر در این دو شهرستان با توجه به پیشرفت فیزیکی واحدها  ارسال کرده‌اند مشمول گرفتن این مبلغ هستند که تاکنون برای 60 واحد این مبلغ پرداخت شده است. 

روحانی گفت: در مجموع برای واحدهای احداثی شهرستان‌های پلدختر و معمولا 260 واحد قابلیت گرفتن 10 میلیون بلاعوض از محل تفاهم نامه بین بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هستند که  تاکنون تنها برای 60 واحد پرداخت شده در همین راستا صاحبان واحدهای باقی مانده باید تلاش خود را برای رسیدن  پیشرفت واحدهای خود انجام دهند که بتوانیم این مبلغ بلا عوض را پرداخت کنیم. 

وی تصریح کرد: باتوجه به اعلام بنیاد مسکن مبنی بر پرداخت 500 هزار تومان هدیه به واحدهایی که اقدام به نصب درب و پنجره کنند تا امروز ستاد معین قزوین 250 نفر را معرفی کرده است که این مبلغ به حساب صاحبان واحدها واریز شده است، با توجه به اینکه این مبلغ شامل واحدهای بازسازی کل استان می‌شود تنها تا 15 تیرماه فرصت دارند با نصب درب و پنجره از این هدیه بهره‌مند شوند.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان با اشاره به خدمات شرکت‌های زیر ساخت در استان لرستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به پای کار آمدن شرکت‌های آب و فاضلاب، گاز و برق با چند برابر کردن نیروها طی دو هفته گذشته پیشرفت چشمگیری در بحث زیر ساخت‌ها داشته‌ایم. 

وی ضمن انتقاد از شعب برخی  در شهرستان‌ها تصریح کرد: با توجه به  برگزاری جلساتی با حضور معاونت عمرانی و  مدیران بانک‌های عامل برگزار شده این بانک‌ها جهت همکاری بیشتر اعلام آمادگی کردند ولی متاسفانه برخی مدیران شعب شهرستانی همکاری لازم را با ستادهای معین مستقر درمناطق سیل‌زده ندارند که امیدوارم با پای کار آمدن این بانک‌ها بتوانیم در موعد مقرر تعهدات خود را انجام دهیم/تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1614

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود