امروز: پنج شنبه، 3 فروردین 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اقتصادی » سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی لرستان خبر داد: هیچ دستور العملی برای نظارت بر اجاره بها و فروش مسکن در لرستان صادر نشده است

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی لرستان خبر داد:

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی لرستان خبر داد: هیچ دستور العملی برای نظارت بر اجاره بها و فروش مسکن در لرستان صادر نشده است

کد خبر: 1612
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، حمید القصی مهر ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه  که  در سالن جلسات اداره کل سازمان تعزیرات برگزار شد با اشاره سالروز شهادت شهدای هفتم تیر ماه اظهار داشت: شهادت مظلومانه شهید دکتر آیت الله بهشتی و 72 تن از یارانش  یادآور تلخ ترین وقایع ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه اداره کل  تعزیرات حکومتی در سه حوزه  کالا و خدمات، تخلفات بهداشتی دارو و درمان و همچنین تخلفات قاچاق کالا و ارز  فعالیت  می‌کند افزود: سال گذشته در استان لرستان در حوزه کالا و خدمات تعداد 9 هزار و 769 فقره پرونده به شعب بدوی این اداره کل وارد شد که با کاهش یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال 97 حدود 100 درصد پرونده ها مختومه شده است.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی لرستان عنوان کرد: در حوزه قاچاق کالا و ارز دو تعداد  هزار و 572 فقره پرونده وارد شعب تخصصی  اداره کل تعزیرات  شده است که حدود  92 درصد رسیدگی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال 97 حدود  39 درصد افزایش پرونده وارده و کشف قاچاق در حوزه قاچاق کالا و ارز داشته است.

وی بیان کرد: در بحث  رسیدگی به پرونده‌های تخلفات در حوزه بهداشت  دارو و درمان 665 پرونده به شعب تخصصی  وارد شده که 100 درصد رسیدگی و مختومه شده و نسبت به سال 97 حدود دو درصد افزایش پرونده وارده و تخلف در این حوزه داشته ایم.

القصی مهر گفت: میزان محکومیت شعب عادی و  اختصاصی در سه حوزه کالا و خدمات، بهداشتی دارو و درمان و همچنین حوزه قاچاق کالا و ارز در مجموع سال 97 صد میلیارد تومان میزان محکومیت و سال گذشته نیز 285 میلیارد تومان بوده که در مقایسه با سال 97 حدود 184 درصدی افزایش محکومیت داشته‌ایم.

وی با اشاره به عملکرد اجرای احکام در سال گذشته تصریح کرد: در بحث اجرای احکام پرونده‌های کالا و خدمات سال گذشته 6 هزار و 519 فقره پرونده به اجرای احکام استان وارد شده که با اجرا و مختومه کردن 100 درصدی پرونده‌ها به شاخص‌ای سازمانی که از ناحیه ستاد ابلاغ می‌‌شود رسیده‌ایم  و در مقایسه با سال 97 یک درصد کاهش داشته‌ایم.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی لرستان خاطر نشان کرد: در بحث اجرای احکام پرونده‌های قاچاق کالا و ارز تعداد هزار و 172 فقره وارد اجرای احکام شده که 100 درصد این پروندها مختومه شده و همچنین در حوزه پرونده‌های بهداشت دارو و درمان تعداد 414 فقره پرونده به اجرای احکام استان وارد شده و در مقایسه با سال 97 سه درصد کاهش داشته‌ایم.

وی اظهار داشت: وصولی اجرای احکام در استان لرستان سال 97 حدود 14 میلیارد تومان و سال گذشته با رشد 54 درصدی  حدود 20 میلیارد تومان بوده است.

 القصی مهر افزود: سال گذشته در سطح استان  3هزار و  فقره 930 در قالب هزار و 143 اکیپ گشت سیار بر اصناف  نظارت شده که بر همین اساس  331 فقره منجر به تشکیل پرونده شده و در مجموع 90 میلیون تومان در همان مکان واحد صنفی جزای نقدی در راستای بازدارندگی  وصول شده است.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی لرستان عنوان کرد: در سه ماهه اول امسال هزار و 515 فقره پرونده در حوزه کالا و خدمات  با 17 میلیارد و 706میلیون و 413هزار ریال  میزان محکومیت،481 فقره پرونده و ارزده در حوزه قاچاق کالا و و ارز پرونده وارده داشته‌ایم که از این تعداد 460 فقره منجر به صدور رایو 180 میلیارد و 49 میلیون و 965 هزار ریال میزان صدور رای محکومیت در این حوزه بوده و همچنین در حوزه بهداشت و درمان 203 فقره پرونده به این اداره کل وارد شده که از این تعداد 891 میلیلون و 758 هزار ریال محکومیت صادره در این حوزه بوده است.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی لرستان  با در رابطه با ساماندهی خودروهای شوتی عنوان کرد: برخورد با خودروهای شوتی یکی از دغدغه‌های بنده است که متاسفانه وقتی در استان مرکزی خدمت می‌کردم بیش از 80 درصد متهمان حوزه حمل کالای قاچاق جوانان استان لرستان  بودند که دلیل اصلی آن بیکاری جوانان بود و  برای بنده این موضوع بسیار  ناراحت کننده بود در همین راستا طی سال جدید در استان لرستان برنامه‌ای بر مبنای ضبط خودروهای شوتی علاوه بر مجازات‌های قانونی  در دستور کار داریم که نیازمند مصوبه شورای تامین و قضایی است.

وی در رابطه با نظارت بر قیمت مسکن در استان لرستان بیان کرد کرد: جهت نظارت بر اجاره بها و فروش ملک تاکنون هیچ گونه دستورالعملی به سازمان تعزیرات حکومتی  استان به عنوان مرجع رسیدگی  ابلاغ نشده است  ولی چنانچه دستور العملی مبنی بر نظارت بر این حوزه ابلاغ شود مانند سایر تخلفات به این موضوع ورود پیدا کرده و برخورد قانونی انجام خواهد شد/ تسنیم

دسته بندی: اخبار / اخبار اقتصادی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید