رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان: پرونده اصناف سیل‌زده پلدختر هفته آینده به بانک معرفی می‌شود

تاریخ انتشار : 7 تیر 1399, 19:06
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ محمدرضا صفی خانی درحاشیه بازدید از واحدهای تولیدی پلدختر اظهار داشت: اطلاعات آن دسته از صنوف پلدختر که در جریان سیل سال گذشته آسیب دیدند، توسط خود آنها در سامانه سجاد ثبت شد.

وی افزود: این اطلاعات در راستای کمک به این افراد مورد تحقیق و بازیابی قرارگرفت و براساس آن کارگروهی در استان تشکیل شده که باید راستی آزمایی کنندتا پرونده ها به بانک ارجاع  داده شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: مقدمات این کار فراهم شده و بانک های عامل اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: تعدادی از افراد سیل زده و آسیب دیده از تسهیلات بانک مسکن استفاده کردند که تسهیلات جدید براساس شرایطی به آنها پرداخت می شود و شرایط استفاده از تسهیلات برای عده ای که تا کنون از تسهیلات استفاده نکردند، متفاوت است.

صفی خانی، میزان آسیب های وارده به اصناف پلدختر براثرسیل را بالا ارزیابی کرد و یادآورشد: تلاش می شود تسهیلات به نحو احسن به این آسیب دیدگان ازسوی بانک های عامل تخصیص داده شود.

وی افزود: اصناف پلدختر با وجود آسیب های جدی اما توانستند باکمترین میزان تسهیلاتی که در اختیار آنها قرار گرفت رونق را به بازار برگردانند و در حال حاضرعلی رغم متضرر شدن به  فعالیت خود شکل دادند که امید می رود این تسهیلات بخشی از ضرر آنها جبران کند.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان لرستان به  طرح های اقتصادی در شهرستان پلدختر اشاره کرد و گفت: با پیگیری مسئولان باب خوبی در رابطه با ظرفیت های موجود در شهرستان بازشده  از جمله مینی پالایشگاه که از پروژه های بی نظیر ملی بود و در مدت زمان خیلی کوتاهی آماده بهره برداری  شده است.

صفی خانی افزود: مشکلات زیرساختی پالایشگاه پلدختر در جلسه هفته گذشته با حضور مدیران دستگاه ها  مطرح شد  و رفع آن در حال بررسی است.

وی با بیان این که  کشف آهک می تواند عامل توسعه شهرستان پلدختر باشد یادآورشد: پیشنهاد می شود طرح توسعه شهرستان پلدختر با توجه به شرایط موجود تدوین شود که استارت توسعه در منطقه پلدختر زده شده و این قابلیت وجود دارد که در چند سال آینده سرعت بیشتری بگیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: پیشنهاد می شود برنامه  توسعه میان مدت و بلند مدت شهرستان پلدختر مبتنی بر ظرفیت های موجود به ویژه معادن شهرستان تنظیم و چند پروژه خاص استخراج شود و پیگیری این پروژه ها تا متنج به نتیجه ادامه یابد  و پس از توافق، نتیجه  به مردم اعلام شود/ ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1611

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود