رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر مطرح کرد: روند اجرایی کتابخانه شماره 2 این شهر راکد مانده است

تاریخ انتشار : 5 تیر 1399, 09:38
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، غلامرضا نصیری در نخستین جلسه انجمن و نهضت مطالعه مفید شهرستان پلدختر اظهار داشت: روند اجرایی کتابخانه شماره 2 این شهر در مقایسه با سایر پروژه‌های کتابخانه‌ای استان راکد مانده که ادامه آن نیاز به پیگیری جدی مسئولان شهرستانی و استانی دارد.

وی به  نقش کتابخانه‌های عمومی در پیشبرد اهداف فرهنگی جامعه و توجیه جمعیتی جهت راه اندازی کتابخانه جدید اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی کتابخانه شماره 2 پلدختر با هدف رفع  نیاز و سهولت دسترسی ساکنان ضلع غربی این شهر در سال 1385 آغاز شد که اکنون با گذشت سال‌ها عملیات این پروژه راکد مانده است.

رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر گفت: فعال‌سازی کارگاه ساخت و به پیمان رفتن پروژه و تکمیل و بهره برداری از فضای کتابخانه شماره 2 پلدختر مطالبه جدی از مسئولان است.

وی به دغدغه‌های مالی کتابخانه‌های عمومی در اجرای برنامه‌های فرهنگی شهرستان اشاره کرد و افزود: مجموعه شهرداری و شورای شهر پلدختر توجه ویژه‌ای به سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی داشته و تمام تلاش خود در جهت احصاء درآمدها و پرداخت آن باتوجه به تراز مالی شهرداری بکار بسته است.

در این جلسه مصوب شد ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پلدختر جهت گرامیداشت دهه کرامت تعداد یک‌هزار نسخه کتاب در موضوعات مختلف ویژه کودک و نوجوان در مناطق کمتر برخوردار به ویژه در مناطق سیل زده شهرستان توزیع کند.

در این جلسه همچنین مصوب شد، شهرداری پلدختر با اهتمام جدی در تسویه نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی، نسبت به پرداخت مبلغ چهار میلیون تومان علی الحساب از سهم نیم درصد تا اواخر تیرماه جاری به کتابخانه عمومی این شهرستان اقدام کند./ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1604

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود