مدیرکل راه و شهرسازی لرستان خبر داد: مسکن لرستان نرخ‌گذاری می‌شود/تایید معاملات توسط دادگستری

تاریخ انتشار : 22 خرداد 1399, 20:32

به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ رضا خالقی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در جلسه شورای مسکن استان بر موضوع تورم بخش مسکن و اجاره بها اشاره و در این راستا راهکارهایی توسط اعضای شورا مطرح شد.


وی گفت: در این جلسه بر شناسایی و الحاق اراضی حریم شهرها از طریق خرید اراضی توسط راه و شهرسازی استان و با هدف تولید واحدهای مسکونی مناسب برای متقاضیان تاکید شد.


مدیرکل راه و شهرسازی لرستان اضافه کرد: شناسایی اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی و انتقال اسناد آنها در راستای اجرای طرح اقدام ملی توسط راه و شهرسازی لرستان یکی دیگر از مصوبات جلسه فوق بود.


خالقی بیان کرد: در این جلسه مقرر شد راه و شهرسازی لرستان با همکاری کانون کارشناسان رسمی دادگستری، اداره امور مالیاتی، اتحادیه مشاورین املاک نسبت به نرخ گذاری قیمت خرید و فروش و اجاره بهای مسکن در لرستان اقدامات لازم را انجام دهند.


وی در خصوص کنترل قیمت خرید و فروش مسکن و قیمت اجاره بها در استان، گفت: در این جلسه با توافق اعضای شورای مسکن استان مقرر شد کمیته نرخ‌گذاری منطقه‌ای واحدهای مسکونی در شهرهای استان با هدف تعدیل قیمت خرید و فروش و اجاره بهای مسکن تشکیل شود.


مدیرکل راه و شهرسازی لرستان، بیان داشت: همچنین در راستای کنترل قیمت خرید و فروش مسکن و اجاره بها مقرر شد پس از تصویب کمیته مذکور، هر گونه معامله و تنظیم قراردادها منوط به تأیید نظریه کارشناسان رسمی دادگستری استان در چارچوب قیمت‌گذاری منطقه‌ای شود/ مهر
لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1575

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود