امروز: چهارشنبه، 5 مهر 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار حوادث » معاون عمرانی فرمانداری پلدختر تاکید کرد: دیوار حائل در نقاط حادثه خیز جاده پلدختر - خرم‌آباد احداث شود

معاون عمرانی فرمانداری پلدختر تاکید کرد:

معاون عمرانی فرمانداری پلدختر تاکید کرد: دیوار حائل در نقاط حادثه خیز جاده پلدختر - خرم‌آباد احداث شود

کد خبر: 1537
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ نادیا امرایی، با بیان اینکه پل روستای پران پرویز بیش از 13.4 میلیارد تومان اعتبار دارد وعرشه آن در حال ساخت در ماشین سازی اراک است اظهار داشت: تمام مصالح موجود برای ساخت پل روستای پران پرویز خریداری شده و با توجه به قطع شدن راه موقت این روستا پیمانکار نتوانست تجهیزات خود را برای اجرای کوله‌ها به روستا انتقال دهد که به پیمانکار گفته شده ظرف شش ماه کوله‌ها و عرشه را نصب کند و با توجه به پایین آمدن سطح آب رودخانه کشکان مشکلی برای اجرای پروژه وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه عرشه پل طاق عباسعلی در ماشین سازی خرم‌آباد در حال اجرا است و بیش از چهار میلیارد و 600 میلیارد تومان اعتبار دارد افزود: مناقصه پل چم شهران بر روی سامانه قرار گرفته و بیش از 10 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار دارد و قرار است پل قدیمی که در سیل اسفندماه 98 طعمه رودخانه کشکان شد برداشته و به صورت موقت نصب شود تا ارتباط مردم آسان تر انجام گیرد.

معاون عمرانی فرمانداری پلدختر عنوان کرد: عرشه پل برگلان سوخته معمولان در محل نصب قرار دارد و اجرای کوله‌های پل برای مناقصه بر روی سامانه قرار گرفته است و پل روستایی کلک بیشه پلدختر هم به پیمانکار واگذار شده و شروع به کار کرده است.

وی با اشاره به اینکه پل ابراهیم آباد توسط اداره کل راه و شهرسازی با پیشرفت فیزیکی مناسبی در حال انجام است بیان کرد: عرشه پل در ماشین سازی اراک در حال ساخت و افزایش ارتفاع پل هم به پیمان سپرده شده است.

امرایی گفت: برای احیا جاده پلدختر به خرم‌آباد نیاز به احداث دیوار حائل در نقاط حادثه خیز دارد و قرار است راهداری طول دیوار حائل را بررسی و اعلام کند چون رودخانه کشکان با هر بار بارندگی تغییر مسیر داده زیر آن را خالی می‌کند و جاده مجدد قطع می‌شود.

وی با بیان اینکه پل‌های کوچک روستایی مانند پل روستای چالکل پی کنی آن انجام شده و در حال اجرا است تصریح کرد: در بازدید ناظران مدیریت بحران کشور تقاضا کردیم که با دید بهتری به جاده روستایی که هر بار  به صورت امدادی بازگشایی می‌شوند نگاه کرده و اعتبار برای حل مشکل این جاده‌ها اختصاص دهند.

معاون عمرانی فرمانداری پلدختر بر اجرای امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر به عنوان یکی از مطالبات جدی شهرستان تاکید و تصریح کرد: راه‌اندازی پمپاژهای آسیب دیده چم مهر، واشیان و جایدر  از مهم‌ترین الزامات شهرستان با توجه به اقتصاد مبتنی بر کشاورزی شهرستان پلدختر است.

وی خاطرنشان کرد: 18 کیلومتر از جاده دهیلج قرار است آسفالت شود و 12 کیلومتر آن از گردنه واشیان تا تلمبه خانه آسار هم به صورت چیپ سیل اجرا شده و در خواست کردیم که جاده پلدختر به دره شهر و پلدختر به پاعلم هم انجام شود.


گزارش از: فیروزه حاتمی
دسته بندی: اخبار / اخبار حوادث
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید