فرماندار پلدختر خبر داد: پیشرفت ۸۰ درصدی سایت سیل‌زدگان معمولان/ مشکل آب شرب شهری پلدختر برطرف می‌شود

تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1399, 14:01
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، حسن رضائیان با بیان اینکه مشکل آب شرب شهری در آینده‌ای نزدیک با تکمیل چاه جدید برطرف خواهد شد اظهار داشت: چمن ورزشگاه شهید سرمالیان زده شده و فنس کشی انجام گرفته است، پاکسازی و بازسازی استخر شنا هم انعقاد قرارداد شده که تا فصل تابستان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه  براساس جلسه برگزار شده با مدیرکل مخابرات استان یک نماینده به عنوان معین در شهر پلدختر منصوب شد افزود: فیبر نوری در شهرستان اجرا شده که کار قابل قبولی است و بقیه زیرساخت‌های مخابراتی مطالعه شده و توسط مجموعه مخابرات استان بهتر از قبل بازسازی خواهند شد.

فرماندار پلدختر با اشاره به اینکه منازل مسکونی روستای چم مهر بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برخی‌ واحدها تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است عنوان کرد: الزام داریم منازل مسکونی که تکمیل شد برق، آب و گاز منازل توسط دستگاه‌های شهرستانی در بازه زمانی خیلی کوتاهی انجام شود.

وی بیان کرد: بازسازی روستای چم مهر قابل قبول است و دیوار ساحلی این روستا پیشرفت فیزیکی خوبی دارد که در دو ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

رضائیان گفت: طرح هادی روستای بابازید اجرا شده ولی مشکلی که در این روستا وجود دارد این است که سیل‌زدگان  تا منازلشان در سایت‌های بالاتر آماده می‌شود در منازلی که قرار است تخریب شوند زندگی می‌کنند به همین سبب چهره روستا حالت زیبایی ندارد.

وی در رابطه با سایت 10 هکتاری معمولان نیز تصریح کرد: سایت سیل‌زدگان معمولان بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ساخت وساز در این سایت در حال انجام است و هیچ گونه چالشی در این سایت وجود ندارد، 50 درصد ساخت کانال کنار سایت 10 هکتاری معمولان صورت گرفته و مابقی آن هم توسط  شهرداری در حال انجام است.

فرماندار پلدختر خاطر نشان کرد: پل‌های ارتباطی روستایی آنچه دسترسی موقت بوده انجام شده، پل طاق عباسعلی که توسط ارتش در حال ساخت بود سقوط کرد که راهداری موظف به گرفتن پیمانکار برای احداث پل است.

رضائیان با اشاره به اینکه مکاتبات برای پل چم شهران صورت گرفته تا اعتبار برای آن مصوب و شروع به کار کند اظهار داشت: دسترسی اهالی پران پرویز به طور موقت برقرار است و پل آن دست پیمانکار و در حال ساخت است و حدود 13 میلیارد تومان اعتبار دارد.

وی افزود: جاده پلدختر به خرم‌آباد یک جاده دسترسی است و بازسازی جاده به قرارگاه خاتم الانبیاء داده شده که در سمت تنگ تیر به پیمانکار واگذار شده است و هر جایی که در این محور مشکل داشته باشد ترمیم می‌کنیم تا دسترسی مردم برقرار باشد.


گزارش از: فیروزه حاتمی


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1536

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود