امروز: شنبه، 5 فروردین 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » منتخب مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس یازدهم مطرح کرد: به بنده می‌گویند چرا با این حرف‌هایت تشویش اذهان عمومی می‌کنی! / عزیزان! حرف حق زدن تاوان دارد

منتخب مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس یازدهم مطرح کرد:

منتخب مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس یازدهم مطرح کرد: به بنده می‌گویند چرا با این حرف‌هایت تشویش اذهان عمومی می‌کنی! / عزیزان! حرف حق زدن تاوان دارد

کد خبر: 1516
  • 4
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ مهرداد ویس‌کرمی در دیدار با جمعی از معلمان مدارس غیرانتفاعی شهرستان‌های خرم‌آباد و چگنی اظهار داشت: انتقادات من از آموزش پرورش لرستان به ۸ سال پیش که برای نخستین‌بار کاندیدا شدم برمی‌گردد که متاسفانه صدایم در آن زمان شنیده نشد.

وی با بیان اینکه در خیلی از جاها به تغییر اساسی نیاز داریم، خطاب به معلمان گفت: عزیزان! حرف حق زدن تاوان دارد، نه فقط برای شما بلکه برای بنده هم تاوان دارد و شاید فکر کنید من در یک موقعیت ایده‌آل هستم که به طور قطع اینگونه نیست.

گویا حق و حقوق فقط برای عده‌ خاصی است

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس یازدهم بیان داشت: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند و متاسفانه مقدار زیادی از ظلمی که به شما عزیزان می‌شود بخاطر خودتان بوده، چون در طول زمان در مقابل ظلم سکوت کرده‌اید.

ویس‌کرمی ادامه داد: نمیدانم کسی قبل از من اصطلاح «بردگی نوین» را برای امثال نیروهای شرکتی و معلمان غیرانتفاعی به کار برده است یا نه؟! کسانی که گویی حق و حقوقی در این کشور ندارند!

وی افزود: گویا حق و حقوق فقط برای عده‌ خاصی است، همان‌ها که گویی ایران فقط مال آنهاست، همان‌هایی که در آموزش پرورش و سایر ادارات از لحاظ خانوادگی و فامیلی به هم وابسته و دارای شجره‌نامه مشترک و بسیار نزدیک هستند، همان‌هایی را می‌گویم که قدرت جوسازی و هوچی‌گری دارند و گمان کرده‌اند که می‌توانند هر صدای حقی را با این هوچی‌گری‌ها خاموش کنند.

به معلمان غیرانتفاعی قول می‌دهم که پیگیر مطالبات‌شان باشم

این نماینده مجلس تصریح کرد: هدف آرمانی حکومت اسلامی عدالت بوده و باید باشد و هر وقت این اصل کم رنگ شود یعنی اینکه ما از مکتب‌مان فاصله گرفته‌ایم.

ویس‌کرمی با تأکید بر اینکه طبق قانون اساسی تا پایان دوران متوسطه آموزش باید رایگان باشد، اضافه کرد: اما بنا به دلیل افزایش جمعیت در دهه ۶۰ و از آنجایی که آموزش پرورش به تنهایی جوابگوی این جمعیت نبود مدارس غیرانتفاعی شکل گرفتند؛ خب باید یک نظارتی بر این مدارس باشد یا نه؟ می‌گویند نظارت هست، آیا نباید بر همه ارکانش نظارت بشود؟

وی، اذعان داشت: به معلمان غیرانتفاعی قول می‌دهم که پیگیر مطالبات‌شان باشم و امیدوارم که بتوانیم در این مسیر به نتیجه برسیم؛ اعتقاد دارم یا مدارس غیرانتفاعی نباید باشند یا وضعیت معلمان‌شان باید شفاف و مشخص باشد.

شرکتی بودن را مصداق بارز برده‌داری می‌دانم

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس یازدهم با بیان اینکه برخی شایعه می‌کنند که ویس‌کرمی به زودی همه شرکتی‌ها و حق‌التدریسی‌های آموزش و پرورش را اخراج می‌کند!، تصریح کرد: اتفاقاً من شرکتی بودن را مصداق بارز برده‌داری می‌دانم و با آن مشکل دارم البته باید طبق ضوابط جذب شوند. اگر بناست پولی بابت این نیروها بدهید چرا با واسطه می‌دهید که آن واسطه (پیمانکار) ۲۰ روز پول را در حسابش نگه دارد و با هزار فشار و اصرار قبول کند که آن را به حساب نیروها واریز کند؟!

ویس‌کرمی در ادامه تأکید کرد: باید مشخص شود دست چه کسی در استخدام‌های غیر قانونی بوده است؛ چه کسانی دارند عدالت را در این استان زیر سوال می‌برند و ظلم می‌کنند.

وی گفت: به بنده می‌گویند چرا با این حرف‌هایت تشویش اذهان عمومی می‌کنی! در حالی که به نظر من هیچ تشویشی برای اذهان عمومی بالاتر از این نیست که به مردم ظلم شود تا به نظام جمهوری اسلامی بدبین شوند و به حاصل خون ۳۰۰ هزار شهید خیانت شود!! آیا خیانتی از این بالاتر سراغ دارید؟! هیچ ظلمی بالاتر از این نیست که مردم بدبین شوند و احساس کنند صدایشان به جایی نمی‌رسد؟

همه چیز در استان ما وارونه شده است

منتخب مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس یازدهم شورای اسلامی از معلمان این نشست صمیمی پرسید: چرا همه چیز در استان ما وارونه شده است؟ چرا به جای اینکه مدیر و نماینده‌ای که استخدام غیرقانونی کرده‌اند بترسند، افشا کننده این تخلفات باید بترسد؟! چرا باید جای شاکی و متهم عوض شود؟! چرا دکترای فیزیک ما باید از بیکاری افسردگی بگیرد و یک شخص کم‌سواد و یا بی‌سواد که در ستاد فلان نماینده فعالیت کرده باید جذب شود؟!

ویس‌کرمی ادامه داد: بیایید استخدام‌های سالیان گذشته‌ی آموزش پرورش را بررسی کنید؛ چرا یک نفر باید تا آخر عمر حق‌التدریس بماند و یک نفر که غیر قانونی جذب شده بعداً بیاید و مدیر بشود؟! به طور قطع این تبعیض‌ها زیبنده‌ی نظام مقدس جمهوری اسلامی نیستند.

وی با تأکید بر اینکه بنده وکیل همه‌ی مردم حوزه انتخابیه‌ام هستم، چه کسانی که به من رأی داده و چه کسانی که رای ندادند، خاطرنشان کرد: برخی‌ها شایعه نکنند ویس‌کرمی آمده که خیلی‌ها را اخراج کند؛ اتفاقا من آمده‌ام خیلی از آنها را از زیر ظلم نجات دهم؛ باید همه با هم تلاش کنیم که پایان‌گر این روند اشتباه باشیم و بنده‌ تا آخرین لحظه پی‌گیر این موضوع خواهم بود/زرک


دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید