رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان خبر داد: مهلت جذب ۱۱ میلیارد تومان اسناد خزانه استان تا پایان تیرماه

تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1399, 10:58
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ سمانه حسن پور ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: مجموع اسناد خزانه استان ۹۲۹ میلیارد تومان شامل ۶۳۹ میلیارد تومان در بخش سیل و در سایر ردیف های استانی، توازن منطقه ای و نفت ۲۳۶ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۱۳۸ میلیارد تومان ردیف های مختلف و ۳۹۴ میلیارد تومان اسناد سیل جذب نشده است.

وی با بیان اینکه از دستگاهها در خصوص عدم جذب این اسناد توضیح خواسته شده ادامه داد: ۱۱ میلیارد تومان از مجموع اسناد مانده یکساله است و ادارات تا پایان تیرماه  برای جذب این رقم مهلت دارند.

وی اظهار داشت: بیشترین عدم جذب اسناد مربوط به دستگاههایی همچون جهادکشاورزی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، آب منطقه ای، نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و بنیاد مسکن انقلاب است که در جلسه با استاندار لرستان و برنامه ریزی لازم، انجام این مهم در دستور کار ادارات قرار گرفت.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان گفت: طی سه سال گذشته برای مدیریت بهتر اسناد تخصیصی استان و به منظور عدم بازگشت این اعتبارات، تخصیص ها به سمت دستگاههای فعال و طرح های مهم هدایت شده است.

حسن پور افزود: همچنین اقدامات خوبی در خصوص تهاتر ( به زبان ساده یعنی مبادله بدهی و خدمات میان دستگاهها) صورت گرفته و بیشترین مکاتبات بند "و" و تهاتر با سازمان های برنامه ریزی در لرستان و بیشترین رقم استانی آن مربوط به شرکت آب و فاضلاب بوده است.

هفته جاری در جلسه ای با حضور استاندار و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده  ۶۰ درصد اسناد یکساله تا پایان اردیبهشت و ۱۰۰ درصد آن باید تا پایان خرداد امسال جذب شود،  ۲۵ درصد تا پایان اردیبهشت، ۵۰ درصد تا پایان خرداد و ۸۰ درصد تا پایان تیر جذب و تعیین تکلیف و تا ۱۵ مرداد نیز باید پرونده تمامی این اعتبارت بسته شود/ ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1512

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود