امروز: سه شنبه، 8 اسفند 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار ورزشی » معاون امورجوانان ورزش وجوانان لرستان خبر داد: جوانان استان برای ثبت سمن های حوزه جوانان اقدام کنند / از ایده وطرح های جوانان در سمن ها حمایت می کنیم

معاون امورجوانان ورزش وجوانان لرستان خبر داد:

معاون امورجوانان ورزش وجوانان لرستان خبر داد: جوانان استان برای ثبت سمن های حوزه جوانان اقدام کنند / از ایده وطرح های جوانان در سمن ها حمایت می کنیم

کد خبر: 1480
 • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ فرهاد دیناروند ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در زمینه توسعه ومشارکت جوانان  در مسائل وحوزه های مختلف جامعه  اداره کل ورزش و جوانان استان به عنوان متولی حوزه جوانان ودبیرخانه امور جوانان برنامه های خوبی درنظر گرفته است که در این راستا تلاشمان این است تا جوانان 18 تا 35 سال رابه وسیله فعالیت در سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان  به  مسائل وموضوعات مختلف جامعه واردکنیم.

وی افزود: فعالیت جوانان در سمن ها باعث می شود  تا آنها بتوانند به آسانی مشارکت بخشی از فعالیت های دستگاه های اجرایی استان را برعهده بگیرند وبراین اساس نقش آفرینی خوبی در جامعه داشته باشند .

معاون امور جوانان ورزش وجوانان لرستان ادامه داد: جوانان 18تا 35 سال برای ثبت یک سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان نیازی به حضور در اداره کل ندارند و می توانندبا تشکیل  یک گروه 7 نفره به صورت الکترونیکی در سامانه ثبت سمن ها که در سایت وزارت ورزش وجوانان  قرار دارند  به ثبت نام اولیه اقدام  کنند ؛پس از ثبت نام نیز حوزه جوانان دستگاه ورزش وجوانان  ناظر عملکرد وبرنامه های آنان خواهد بود و اقداماتشان را رصد کرده ودرراستای تسریع در روند اخذ مجوز همکاری  لازم را انجام می دهد.

دیناروند با تاکید براین نکته که  جوانان  لرستانی در صورت شناخت  ظرفیت وپتانسیل سازمانهای مردم نهادحوزه جوانان  قطعا درراستای اخذ مجوز اقدام خواهندکرد،یادآورشد: به دنبال این هستیم تا جوانان را از منازل بیرون آورده وبا فعال کردن آنان در سمن های مختلف از  ایده  هایشان حمایت کنیم  تا درسطح جامعه فعالیت های موثری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در راستای ثبت سمن ها به جوانان علاقه مند مشاوره می دهیم ، اضافه کرد: مطمئنا جوانان لرستانی با اقدام به ثبت نام  سمن های مورد علاقه خود و فعالیت در حوزه های مختلف اجتماعی وزیست محیطی و فرهنگی تحت حمایت اداره کل ورزش وجوانان استان ودستگاه های اجرایی مربوطه قرار خواهند گرفت.

دیناروند با بیان اینکه فعالیت جوانان در سمن ها باعث می شود که وقت آنها به بطالت نگذرد گفت: طرح ها وایده های جوانان عضو سمن ها بعد از اخذ مجوز مورد حمایت قرار می گیرند وطرح هایی که به طرح ملی موسوم هستند را در راستای بالفعل کردن آن طرح ها مورد حمایت ویژه قرار خواهیم داد.

معاون امور جوانان ورزش و جوانان لرستان  همچنین با اشاره به  حمایت دیگر دستگاه های اجرایی از فعالیت سمن های حوزه جوانان، بیان کرد: براساس برنامه ریزی های انجام گرفته بخشی از فعالیت های قابل واگذاری تمام دستگاه های اجرایی استان به سمن های حوزه جوانان را دردستور کار قرار داده ایم   ودر این راستا جوانانی که با تشکیل گروه هایی 7 نفره به اخذ مجوزسازمان مردم نهاداقدام می کنند  توسط استاندار به عنوان رییس ستاد ساماندهی امور جوانان  وهمچنین  دستگاه هایی که در حوزه کاری آنها فعالیت دارند مورد حمایت قرارمی گیرند .

وی با تاکید براینکه جوانان باید در جامعه مشارکت داشته باشند ونقش خودرا به عنوان یک شهروند فعال وموفق ایفا کنندبه روال ثبت سمن در سایت دستگاه ورزش و جوانان اشاره کرد و یادآور شد: جوانان با وارد شدن به آدرس سایتhttp://saman.msy.gov.ir  با ثبت اطلاعات اولیه و کد رهگیری  می توانند اقدامات لازم  را انجام دهند.

دیناروند خاطرنشان کرد: سامانه  مرتب رصد می شود و پس ازمراحل مختلف اخذ مجوز مورد حمایت های مادی ومعنوی قرار خواهند گرفت/ بُرنا

دسته بندی: اخبار / اخبار ورزشی
تبلیغ

نظرات

 1. User Avatar
  • علی اصغر نیکو منظر
  • در تاریخ : 16 فروردین 1399 19:45
  من خودم 22 سال است که در زمینه بازیگری و کارگردانی تئاتر فعالیت حرفه ای دارم و کلی هم مقام در جشنواره های مختلف دارم،و 6 سال هم در زمینه ساخت فیلم کوتاه و یکی از فیلم هام هم در جشنواره فیلم کوتاه لرستان به عنوان بهترین فیلم کوتاه داستانی انتخاب شد.و الان هم دو سالی هست که سنمای پلدختر رو به کمک ارشاد راه اندازی کردم و مدیریتش رو بر عهده دارم ولی متاسفانه در تمام این زمینه ها کلی از خودم هزینه کردم ولی هنوز چیزی ایدم نشده است و در کل هیاهوی بسیار برای هیچ بوده است. نم در این بخش های هنری و فرهنگی تخصص دارم ولی پشتوانه ندارم. در بخش تولید هم مجوز راه اندازی یک کارخانه را هم با یکی از دوستان گرفته ایم ولی باز به دلیل نداشتن پشتوانه مالی که به عنوان آورده به بانک معرفی کنیم فعلا نیمه کاره مانده.
  حال اگر شما میتونید در این زمینه ها کمک کنید تا من هم یک تیم خوب و کار آمد رو معرفی کنم.
  ممنون از شما
  این هم شماره تماسهای من است
  09166630421
  09373025532
  1. User Avatar
   • khodaei
   • در تاریخ : 27 فروردین 1401 22:48
   با سلام ممنون از حسن توجه شما ، متاسفانه هنر و هنرمندان کمتر حمایت شده و می شوند به امید اینکه روزی قدر هنر و هنرمند درک شود

نظر شما

 • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید