امروز: چهارشنبه، 26 مرداد 1401
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت اجتماعی » بانکها انتشارگاه پُرخطر بیماری کرونا/ مردم از مراجعات حضوری خودداری کنند

بانکها انتشارگاه پُرخطر بیماری کرونا

بانکها انتشارگاه پُرخطر بیماری کرونا/ مردم از مراجعات حضوری خودداری کنند

کد خبر: 1450
  • 10
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، یکی از انتشار گاههای پُرخطر کرونا ویروس بانک ها هستند،با اینکه توسعه خدمات مجازی شتاب گرفته ورجوع به بانک شیب منفی پیدا کرده است،اما شوربختانه همچنان رجوع مردم متناسب با پروتکلهای ‌کنترل بیماری کرونا نیست وهم مردم وهم بخش زیادی از پرسنل بانک ها در سراسر کشور در زنجیره این ویروس منحوس گرفتار شدند.

پیگیری‌ها از شبکه بانکی نشان می‌دهد که سقف برداشت از خودپردازها که مدتی پیش به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته بود، به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

ولی سقف نقل و انتقال از طریق اینترنت بانک و عابربانک و نرم‌افزار انتقال بانک‌ها 10 میلیون تومان و سقف نقل و انتقال وجه به وسیله اپلیکیشن‌های پرداخت 3 میلیون تومان است ومردم می توانند از طریق اپلیکیشن های زیادی که وجود دارد کارهای بانکی خود را انجام واز مراجعه غیرضروری به بانک خودداری کنند.

کارمندان بانکها به سبب تعطیل نشدن نمی توانند به پویش ماندن در خانه بپیوندند و به سبب مراجعات بی دلیل برخی از ما در معرض این ویروس منحوس قرار می گیرند. 

با وجود تدابیر اندیشیده شده بانکداری مجازی، اما مشاهدات میدانی نشان می دهد خود بانکها نیز این مساله مبارزه را باور نکردند.

بطور مثل چرا نباید مراجعه کنندگان دم درب بانک ها تب سنجی وضدعفونی شوند؟؟

چرا نباید دستگاههای خودپرداز ،اقلام پر مصرف داخل بانک مانند خودکار ودستگاه نوبت دهی و گیت‌ها مستمر ضدعفونی شوند؟؟؟

با توجه به اینکه بانک مرکزی اعلام کرده کلیه اقساط وام ها به خرداد ماه 99 موکول شده ولی برخی بانک های پلدختر از طریق تلفن مردم را به بانک دعوت می کنند تا اقساطشان را پرداخت کنند که این اقدام سبب انتشار ویروس کرونا می شود.

همچنین چندمان صندلی داخل بانک ها متناسب با شرایط کرونایی نیست وملت در نزدیک هم نشستند!!

نیاز است مردم از مراجعه های غیرضروری به بانک ها خودداری کنند چون کارکنان بانک ها بدلیل تماس مستقیم با پولهای آلوده در معرض آسیب وابتلا به کرونا هستند که تاکنون به سبب مراجعات مردم و رعایت نکردن نکات بهداشتی تا این لحظه ۱۲کارمند بانک در سراسر کشور بر اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت کردند ،اگرما می خواهیم این تعداد بیشتر نشود باید زنجیره این بیماری مرموز را قطع و از مراجعات غیرضرور به بانکها خودداری کنیم .

یادمان باشد در مبارزه با ویروس کرونا همه باید رعایت کنیم وعدم رعایت فردی ،رعایت سایرین را نیز تا حدودی بلا اثر می سازد.


گزارش از: فیروزه حاتمی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید