مدیرعامل آب و منطقه‌ای لرستان خبر داد: هشدار افزایش دبی رودخانه‌های خرم‌آباد و پلدختر با ورود سامانه بارشی

تاریخ انتشار : 3 اسفند 1398, 21:03
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ رضا میرزایی امشب در جلسه مدیریت بحران لرستان، اظهار داشت: طی روزهای اخیر میزان دبی رودخانه‌های استان را اندازه گیری کرده‌ایم و از آمادگی لازم برای مقابله با سیل برخورداریم.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی‌ها دبی رودخانه خرم‌آباد در روز  سه شنبه به 250 متر مکعب در ثانیه می‌رسد، افزود: این میزان دبی در پلدختر به 2 هزار و 300 متر مکعب در ثانیه خواهد رسید.

مدیرعامل آب و منطقه‌ای لرستان بیان کرد: میران دبی رودخانه‌ها در روز چهارشنبه در منطقه علوی به 340 متر مکعب در ثانیه و در پلدختر به چهار هزار متر مکعب خواهد رسید.

میرزایی با بیان اینکه رودخانه کشکان ظرفیت عبور دو هزار متر مکعب بر ثانیه را دارد، تصریح کرد: این میزان به علت کامل نشدن دیواره‌های حفاظتی رودخانه کشکان است.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: بایستی تجهیزاتی که در بستر رودخانه قرار داشته، جمع آوری کنیم و شرایط را برای عبور بیشترین مقدار دبی رودخانه فراهم کنیم.

لازم به ذکر است که رودخانه کشکان در سیل فروردین ماه سه هزار و 500 متر مکعب آب بر ثانیه را عبور داد.

اما به علت تعلل دستگاه‌های اجرایی استان در ساخت دیواره ساحلی این میزان در حال حاضر به دو هزار متر مکعب بر ثانیه رسیده است/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1412

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود