اشتغال، کلیدواژه کاندیداهای احتمالی مجلس در لرستان

تاریخ انتشار : 15 بهمن 1398, 10:02
باور همیشگی و پیوسته مردم لرستان این است که این استان تاریخی و با قدمت ۱۰ هزار ساله سکونت، استانی فقیر و توسعه نیافته است. سرنوشت لرستان با فقر، عدم پیشرفت، بیکاری جوانانش، استان بدون صنعت، واژه‌ها و اصطلاحاتی از این قبیل سال‌هاست گره خورده است.

قصه غم انگیزه سرزمین مادری مان لرستان، جایی ست که سرنوشت جوانان تحصیل کرده و با مدارک عالی مان، سرگردانی و سرباری خانواده ها بوده یا در استان‌های دیگر و شهرهای خارج استان متاسفانه به شغل‌های کاذبی چون پادویی در رستوران ها، کارگری و... مشغول هستند! یا بعضاً با ماشین های شوتی برای امرارمعاش خانواده، جان خود را بر کف دست در جاده های جنوب به شمال نهاده اند، بسیاری از راننده‌های همین ماشین های شوتی از خانواده‌های نجیب و با اصالت منطقه هستند که سال های سال با طی کردن مدارج تحصیلی، تنها و تنها از روی ناچاری و بیکاری به این گونه شغل‌های خطرآفرین و غیرقانونی روی آورده‌اند.

پارادوکس بیکاری و اشتغال، سالهاست به عنوان کلیدواژه مشترک و اصلی تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در لرستان نمود داشته و دارد و هم اکنون نیز همه کاندیداهای مجلس در لرستان از این کلیدواژه استفاده کرده و ایجاد اشتغال را از برنامه‌های اصلی خود قلمداد نموده و آن را فریاد می‌زنند.

این یعنی همه ما، از تمام اقشار مختلف جامعه به این درک مشترک پی برده ایم که عبور از عقب افتادگی لرستان از قافله استان‌های برخوردار، ایجاد فرصت های مختلف و متنوع شغلی، توجه ویژه به صنعت و صنایع مرتبط با حوزه کشاورزی و دامپروری بوده و هست، اما این سوال پیش می‌آید که کاندیداهای محترم بر اساس کدام منطق و توانایی خود دم از رفع بیکاری زده و می زنند!

کاندیداهای عزیز بایستی بدانند، مردم و خصوصا قشر جوان جامعه توسعه نیافته لرستان فقط نردبان سیاسی کاری ها ما نیستند! آن ها شغل و البته امنیت شغلی می خواهند و برای امرار معاش خانواده به اشتغال پایدار نیاز دارند، جوانانی که سرشار از آگاهی، خودباوری و خداباوری بوده، اما متاسفانه بیکاری باعث افسردگی یا سرخوردگی بسیاری از آنان شده است و اگر به دنبال شغل های غیرقانونی و خطرآفرین می روند، بی شک ما و صد البته شما که مسئول هستید، بایستی جوابگو باشیم، زیرا ماها بر کرسی های مدیریتی تکیه زده و مسئول قانونگذاری خواهیم بود ما مسئول نظارت هستیم، نظارت بر امور اجرایی، نظارت بر سلامت اداری و نظارت بر همین اموری که با پیشرفت و عقب ماندگی استان ارتباط داشته و دارند.

پس می طلبد کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی در لرستان تا جای ممکن از شعار ایجاد اشتغال و رفع بیکاری و.... که در توان شان نیست، در سخنان شان استفاده نکرده و یا کمتر استفاده کنند...!


حسام شفیعی/ مدیر خبرگزاری ایلنا لرستان و مدیر هفته نامه معتبر


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1403

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود