رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد: مورد مشکوکی از ابتلا به کرونا در استان مشاهده نشد

تاریخ انتشار : 14 بهمن 1398, 22:00
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ محمدرضا نیکبخت روز دوشنبه در جلسه مشترک شورای سلامت و امنیت غذایی و پدافند غیرعامل استان در سالن جلسات استانداری لرستان اظهار داشت: اتاق ایزوله در بیمارستان شهدای عشایر باید به فوریت ایجاد و برای تشخیص ویروس، آزمایشگاه جامع تحقیقاتی نیز در استان دایر شود.

وی تاکید کرد: باید فضای مناسب برای بیماران تنفسی در بیمارستانها و مراکز درمانی ایجاد شود اگر چه هم اکنون این بخش برای مراقبت وجود دارد اما برای مقابله با ویروس کرونا مناسب نیست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: دربیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد سعی کرده ایم بخشی را مهیا کنیم تا درصورت مشاهده احتمالی به این این مرکز منتقل شوند اما ۲ خواسته مطرح شده باید هرچه سریعتر تامین اعتبار شود .

نیکبخت با تاکید بر نقش رسانه ها در کاهش استرس مردم تصریح کرد: نمونه های دیگر ویروس کرونا در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۱۲ در خفاش و شتر کشف شد که سال ۲۰۱۹ از حیوان به انسان منتقل شد و در کشور چین خساراتی به بار آورد..

وی اضافه کرد: ایران از نظر شیوع ویروس کرونا جز کشورهای با ریسک پایین است که تاکنون این ویروس در کشور مشاهده نشده و نتیجه آزمایش ۶ مورد مشکوک به ویروس نیز منفی اعلام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سازمان بهداشت جهانی اعلام خطر کرده کرونا نسبت به سارس و مرس ضعیف تر است اما مبتلای بالایی دارد.

نیکبخت ادامه داد: در بالای ۶۰ سال و بیماری های نقص ایمنی و خاص موجب مرگ می‌شود، دوره کمون این بیماری ۲تا ۱۴ روز است و در جوانان علایم آن خفیف تر است/ ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1401

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود