رئیس کل دادگستری لرستان مطرح کرد: تأکید دستگاه قضا بر رعایت اصل بی‌طرفی در انتخابات است/ قضاوت عادلانه امنیت آفرین است

تاریخ انتشار : 13 بهمن 1398, 23:19
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ محمد رزم در دیدار مسوولان قضایی استان با نماینده ولی‌فقیه در لرستان ضمن ابراز خرسندی از این دیدار اظهار داشت: توفیق دیدار علماء فیض بزرگی است که در دهه مبارک فجر نصیب دستگاه قضایی شده است و امیدواریم با تعاملات سازنده و برگزاری جلسات مشترک مجموعه قضایی استان با بیت نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بتوان در جهت رفع دغدغه‌های به‌حق مردم شریف کارهای مؤثری را انجام دهیم.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه ضمن ارائه گزارشی مبسوط از عملکرد دادگستری استان لرستان از زمان تصدی ایشان طی چهارماهه تأکید کرد: خوشبختانه با همت همکاران خدوم در دستگاه قضایی استان با وجود کمبود نیرو اما با کار و تلاش شبانه‌روز همکاران عملکرد رضایت بخشی داشته‌اند و ما معتقدیم قضاوت عادلانه امنیت آفرین است.

رزم در ادامه با اشاره به ورودی و خروجی پرونده‌ها به دادگستری استان تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش همکاران دستگاه قضایی استان در طی چهار ماه گذشته تاکنون 97817 پرونده وارد محاکم قضایی شده و تعداد 102536 فقره مختومه گردیده است که معنای این آمار این است که عملکرد مثبت 4818 فقره پرونده ثبت گردیده است و همچنین از ابتدای سال 98 تاکنون حدود 236 هزار پرونده ورودی داشته‌ایم و حدود 242 هزار پرونده مختومه شده است یعنی عملکرد 8 مثبت هزار پرونده که آمار بسیار خوبی محسوب می‌شود.

رئیس کل دادگستری در ادامه گفت: امسال ۲۶۰ زندانی مهریه و پرونده‌های مالی آزاد و برای این افراد مجازات‌های جایگزین در نظر گرفته شد.

رییس کل دادگستری لرستان با اشاره به برگزاری جلسات ستاد استانی و بازرسی‌ها در سطح استان عنوان کرد: هدف اصلی برگزاری این جلسات رسیدگی به امور مردم، اجرای عدالت و پیگیری برنامه‌های محوری و تحولی دستگاه قضا و مدنظر رئیس قوّه قضاییه است و از آن جمله؛ تکریم ارباب‌رجوع – رفع اطلاله دادرسی- کاهش جمعیت کیفری- مجازات‌های جایگزین حبس- مبارزه با مفاسد- برخورد قاطع و بازدارنده با جرائم سازمان‌یافته و...

رزم با اشاره به اینکه تأکید اساسی در دستگاه قضا بر قضاوت بی‌طرفانه است، اظهار کرد: این مهم باید به نحوی پیگیری شود که قضاوت عادلانه امنیت آفرین، در سطح استان محقق شود.

وی با اشاره به نظارت و بازدیدهای مستمر زندان‌های استان توسط قضات دادگستری یادآور شد: مراقبت الکترونیک و استفاده از دستبند و پابندهای الکترونیکی برای زندانیان در منزل و محله در حال پیگیری است و حدود ۷۶ درصد ابلاغ‌های دادگستری نیز به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

رزم در خصوص ضرورت برگزاری انتخابات سالم در سطح استان گفت: در راستای برگزاری انتخابات تأکید دستگاه قضا بر رعایت اصل بی‌طرفی و حضور پرشکوه و حداکثری مردم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این راستا انتخابات باید در صحت و سلامت و امنیت و بدون هر گونه حاشیه امنیتی برگزار شود/ روابط عمومی دادگستری کل استان لرستانلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1400

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود