امروز: شنبه، 29 اردیبهشت 1403
پلدخترنیوز » یادداشت » یادداشت اجتماعی » دستان خالی سیل‌زدگان ‌پلدختری برای تکمیل واحدهای مسکونی

دستان خالی سیل‌زدگان پلدختر ‌برای تکمیل واحدهای مسکونی

دستان خالی سیل‌زدگان ‌پلدختری برای تکمیل واحدهای مسکونی

کد خبر: 1393
  • 10
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سیل فروردین‌ماه پلدختر 5000 هزار میلیارد تومان به بخش‌های مختلف، 1000 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی و 100 میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهری خسارت زد، و هفت‌هزار و 251 واحد مسکونی تخریب و یا دچار خسارت شد و مردم در شهر پلدختر و روستاها ماه‌ها بدون سرپناه و زیر چادر زندگی کردند.

اکنون 302 روز از به گِل نشستن شهرستان پلدختر می‌گذرد، علی‌رغم تلاش‌ها و خدمات جهادی مردم، مسئولان و گروه‌های جهادی آثار سیل مخرب هنوز در برخی نقاط دیده می‌شود و مشکلاتی وجود دارد.


سایت چهارهکتاری سیل‌زدگان پلدختر برای واحدهایی که در حریم و بستر رودخانه کشکان قرار داشتند و منازل آنها به‌طور کامل تخریب شده بود در نظر گرفته شده است و کسانی که بیشترین آسیب را در سیلاب فروردین‌ماه متحمل شدند به این سایت منتقل شدند‌، این سایت چهارهکتاری دارای 106 پلاک مسکونی است ولی علی‌رغم تلاش‌های صورت‌گرفته بعد از گذشت 10 ماه هنوز یک واحد آن هم به بهره‌برداری نرسیده است.

بعد از گذشت بیش از ۹ماه از سیل که به پلدختر وارد می‌شوید ساخت‌وساز واحدهای مسکونی در شهر پلدختر و روستاها تا مرحله سقف پیش رفته ولی در همین مرحله متوقف شده چون تسهیلات داده‌شده جوابگوی تکمیل کردن واحدهای مسکونی نیست و سیل‌زدگان نیاز به تسهیلات جدید دارند تا بتوانند منازل خود را تکمیل کنند، ساخت‌وساز واحدهای تعمیری به پایان رسیده و واحدهای احداثی در شهر با کندی پیش می‌رود و مردم از کمبود تسهیلات ناراضی هستند و می‌گویند پولی برای تکمیل منازل مسکونی خود ندارند.


سایت چهارهکتاری که برای سیل‌زدگان شهر پلدختر در نظر گرفتند با نخستین بارش باران غرق در آب کانال کنار خود شد تا سیل‌زدگان بهار در این نقطه هم شاهد سیل بی‌تدبیری مسئولان باشند که بعد از گذشت بیش از 9 ماه هنوز تکلیف کانال کنار سایت را مشخص نکردند.

هنوز یک واحد احداثی در سایت چهارهکتاری که برای سیل‌زدگان در نظر گرفتند به بهره‌برداری نرسیده و اکثر واحدها در مرحله اجرای سقف و اسکلت متوقف شده و مردم به‌سبب اینکه تمام دارایی خود را در سیلاب از دست دادند توانایی ندارند که ادامه ساخت منازل را با آورد شخصی انجام دهند.

تابش رئیس بنیاد مسکن کشور در سفر پلدختر گفت که دولت توان افزایش تسهیلات به سیل‌زدگان را ندارد، حالا چشم امید سیل‌زدگان پلدختری به خیّران است تا شاید بتوانند منازل خود را تکمیل کنند و زندگی عادی را از سر بگیرند.


گزارش از فیروزه حاتمی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید