مدیرکل هواشناسی لرستان خبر داد: افزایش 5 درصدی مقدار بارش‌ها در لرستان/ هوای استان سردتر می‌شود

تاریخ انتشار : 3 بهمن 1398, 21:23
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، بهروز مرادپور ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان، با اشاره به بارش‌های قابل ملاحضه باران و برف در استان، اظهار کرد: متوسط بارش سامانه روز گذشته در استان 20 تا 40 میلی‌متر پیش‌بینی شد، که تا ساعت 9 صبح امروز این مقدار بارش 29 میلی‌متر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین بارش‌ها در سطح استان برای سپیددشت با 37 میلی‌متر بارندگی بوده، ضمن اینکه شهرستان‌های بروجرد، پلدختر، رومشکان و دلفان با 33 میلی‌متر بارش، در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مدیرکل هواشناسی لرستان همچنین با اشاره به بارش برف در استان، افزود: تا صبح امروز ارتفاع برف در بروجرد و ازنا به 30، دورود 26 و نورآباد به 23 سانتی‌متر رسید.

مرادپور بیان داشت: از نظر آمار بلندمدت شاهد افزایش 5 درصدی بارش‌ها در استان هستیم، اما نسبت به آمار سال گذشته کاهش 40 درصدی مقدار بارش‌ها را داریم.

وی با اشاره به خروج سامانه فعلی تا اوایل امشب از استان، تصریح کرد: از امشب موج بارشی از منطقه خارج خواهد شد و به شکل موقت تا فردا ظهر شرایط نسبتا پایدار است.

مدیرکل هواشناسی لرستان ادامه داد: بر اساس ارزیابی نقشه‌های هواشناسی، سامانه بارشی جدیدی از جمعه بعدازظهر وارد استان خواهد شد و به تبع با بروز هوای سرد مواجه خواهیم شد/ فارس


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1387

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود