چرا همه فرصت خدمتگذاری به مردم را در نمایندگی مجلس می دانند؟

تاریخ انتشار : 28 دی 1398, 16:01
بالاخره و پس از ۴ سال، بار دیگر موسم انتخابات مجلس شورای اسلامی در جای جای ایران اسلامی و به طبع آن استان لرستان فرا رسید و کاندیداها از هر طیف و سلیقه سیاسی، اجتماعی و... آمادگی خود را برای خدمتگذاری به مردم اعلام نموده و برای تصاحب کرسی بهارستان وارد گود شدند.

چیزی که بیش از هر چیز در بیان کاندیداها مطرح بوده و هست تنها فرصت خدمتگذاری به مردم مطرح می شود که امری پسندیده است، ولی بحثی که مدنظر نگارنده است این موضوع می باشد که آیا فرصت خدمتگذاری به مردم فقط در نمایندگی مجلس است، امروزه برخی از مردم (بدون داشتن توانایی و یا داشتن توانایی) برای وکالت و نماینده شدن مردم در مجلس شورای اسلامی خود را به هزاران آب و آتش می زنند، میلیون ها و گاها میلیاردها تومان به اشکال مختلف هزینه می کنند تا بعنوان نماینده مردم یک منطقه (کم برخوردار و توسعه یافته) در مجلس شورای اسلامی برگزیده شوند، ایثار و از خودگذشتگی برخی نیز در حدی ست که چوب حراج بر همه مال و دارایی خود زده و بفروش می رسانند تا به هر نحو ممکن بعنوان نماینده مجلس در خانه ملت به مردم خدمت نمایند.

هر چند به نظر می رسد نفس خدمت گذاری به مردم نیک و پسندیده باشد، پرسش اینجاست که اگر واقعا قصد خدمت کردن به مردم است، آیا تنها و تنها راه خدمت به مردم یک منطقه، نماینده شدن است و بس؟ آیا راه دیگر یا راه های دیگری برای خدمت به همان مردم وجود ندارد؟ و آیا برای خدمت به مردم بایستی  بصورت هم چنگ انداخته و در کنار خوبی ها، بدترین بی اخلاقی ها و بداخلاقی ها را انجام بدهیم؟ آیا برای رسیدن به یک هدف عالی (یعنی خدمت به مردم ) باید گاها به ابزارهای نامشروع هم متوسل شد؟

مردم و انتخاب کنندگان بایستی بدانند که کسی یا کسانی که حاضرند برای رسیدن به هدف مشروع از ابزارهای نامشروع استفاده نمایند به هیچ وجه قصدشان خدمت به مردم نبوده و نیست.

کاندیداتور مجلسی که میلیاردها در یک حوزه انتخابیه کوچک هزینه می کند، می تواند با همین هزینه، کارگاهی اشتغال زا برای جوانان دایر نموده که پاداشش چیزی بزرگ تر از نمایندگی مجلس است، پس برای خدمت به مردم، صرفا لازم نیست حتما نماینده مردم در مجلس شد و تنها معبر خدمت به مردم هم قطعا از خانه ملت نمی گذرد.

اگر کاندیداتور شدن به معنای مسابقه برای خدمت به مردم باشد، میدان رقابت بسیار زیبا و سالم است، اگر نیت پاک و به قصد خدمت خالصانه باشد، بداخلاقی ها و بی اخلاقی ها در میدان انتخابات وجود نخواهد داشت.

کاندیداتور شدن برای مجلس شورای اسلامی کاری بسیار عالی و خداپسندانه است اما اگر قصدمان کسب مال یا اموال نامشروع نباشد، اگر قصدمان تجارت و بازرگانی با برند نماینده شدن نباشد.

اگر در پشت پرده تبلیغات ما، کسی یا کسانی وجود نداشته باشند که پس از نماینده شدن، تنها وظیفه ما خدمت به کسانی باشد که هزینه تبلیغات ما را پرداخت کرده اند. 

خلاصه کلام اینکه اگر قصد خدمت به مردم را داریم علاوه بر معبر نمایندگی، هزاران راه رفته و نرفته دیگر برای خدمت به مردم وجود داشته، دارد و خواهد داشت.


حسام شفیعی مدیر خبرگزاری کار ایران "ایلنا لرستان"


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1375

نظرات :

  1. User Avatar
    فریدون  ـ  در تاریخ : 29 دی 1398 09:45
    راه خدمت به مردم فقط در منطقه میباشد راه قانون گذاری درمجلس

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود