معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان خبر داد: صلاحیت ۱۱۷ داوطلب انتخابات در استان رد شد/عدم احراز صلاحیت ۹۳نفر

تاریخ انتشار : 22 دی 1398, 21:41
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، محمود ثمینی امروز یکشنبه در گفتگو با رسانه‌ها گفت: پس از بررسی‌های انجام شده در خصوص نامزدهای حوزه‌های انتخاباتی استان، اسامی افرادی که واجد شرایط برای این مهم تشخیص داده شدند به ستاد انتخابات استان اعلام شد.

وی اظهار داشت: بر اساس آمارهای رسمی ۴۰۸ نفر به عنوان نامزد انتخابات در استان ثبت نام کردند که در ابتدای امر ۳۴ نفر انصراف خود را اعلام و تعداد ۳۷۴ نفر دیگر برای تشخیص احراز صلاحیت به شورای نگهبان معرفی شدند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان افزود: بر اساس آمار اعلام شده تعداد ۱۱۷ نفر از افراد فوق که جمعاً ۳۱.۲ درصد کل آمار را تشکیل می‌دهند به عنوان رد صلاحیت شدگان معرفی شده و تعداد ۹۳ نفر دیگر که ۲۴.۹ درصد آمار را شامل می‌شوند، عدم احراز صلاحیت آنها اعلام شده است.

ثمینی بیان کرد: ۱۶۴ نفر باقیمانده به عنوان افرادی که صلاحیت آنها تأیید شده است، اسامی آنان در فهرست نهایی استان دیده می‌شود و از این جمع افرادی که رأی اعتماد مردم را در انتخابات اسفند ماه اخذ کنند، به عنوان نماینده مردم راهی بهارستان خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور تکریم افرادی که به هر دلیل صلاحیت آنها احراز نشده است و برای اجرای مر قانون انتخابات، شعبه رسیدگی به شکایات شورای نگهبان مستقر در استانداری لرستان پاسخگوی این افراد خواهد بود/ مهرلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1360

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود