امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد: ثبت درخواست مجدد جاماندگان کمک معیشتی تا ۲۴ دی انجام می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد: ثبت درخواست مجدد جاماندگان کمک معیشتی تا ۲۴ دی انجام می شود

کد خبر: 1343
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، علی آشتاب روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سرپرست خانواری که در لیست یارانه بگیران نبودند اماخود را حائز دریافت بسته حمایت معیشتی دانسته و آذرماه امسال نسبت به ثبت شماره ملی خود در کد دستوری #۶۳۶۹* اقدام کردند می توانند با مراجعه به سایت  hemayat.mcls.gov.ir  نسبت  به ثبت درخواست دریافت این بسته اقدام  کنند. 

وی تاکید کرد: برای ثبت نام دریافت کمک معیشتی دولت، سرپرست خانوار باید اطلاعات هویتی و شماره تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کند و مهلت این مهم تا ۲۴ دی ماه است.

آشتاب ادامه داد: پس از بررسی اولیه اطلاعات و تعیین وضعیت، نتیجه بررسی درخواست متقاضیان به شماره تلفن همراه ثبت شده در سامانه، پیامک خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان همچنین گفت: ۴۴۰ هزار و ۸۴۷ خانوار در این استان، حمایت معیشتی دولت را در سه مرحله دریافت کرده‎ اند.

آشتاب افزود: این تعداد خانوار معادل ۷۷.۷ درصد جمعیت استان می باشد در حالیکه یارانه بگیران استان با ۵۶۷ هزار و ۲۷۶ خانوار دارای جمعیت یک میلیون و ۴۴۶ هزار و ۳۷۶ نفر هستند.

وی ادامه داد: فرایند درخواست خانوارها برای دریافت بسته حمایتی دولت ادامه دارد و افرادی که خود را واجدشرایط این طرح می دانند، از طریق سامانه اعلام شده  اقدام کنند.

وی با اشاره به تداوم اطلاع رسانی از طریق رسانه ها تاکید کرد:‌ افراد از هرگونه مراجعه حضوری و تماس تلفنی با این اداره کل در شهرستان ها و سازمان هدفمندی یارانه‌ها خودداری نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  لرستان همچنین گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر، هیچ پیامکی بجز کد رهگیری اعلام شده در خصوص یارانه و طرح حمایت معیشتی از سوی وزارت تعاون ارسال نمی شود، هرگونه پیامک ارسالی برای مردم، جعلی و غیرقابل اعتماد است.

کمک معیشتی دولت برای خانوار پنج نفر و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان در نظر گرفته شده و به خانوار یک نفره  نیز۵۵ هزارتومان اختصاص یافته است.

سازمان برنامه و بودجه کشور پیش از این اعلام کرده بود که سهم خانوار دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوار سه نفره ۱۳۸ هزار تومان و خانوار چهار نفره ۱۷۲ هزارتومان است. 

به گفته سخنگوی دولت کارگران، بازنشستگان، معلمان، نیروهای تامین اجتماعی، عشایر و افراد وابسته به صندوق‌ها و حقوق‌بگیران ثابت مشمول دریافت یارانه نقدی هستند و نکته مورد توجه این است که طرح حمایت معیشتی دولت، ارتباطی به یارانه ماهانه ندارد/ ایرنا

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید