دبیر هیات بازرسی ستاد انتخابات لرستان مطرح کرد: مردم تخلفات انتخاباتی را گزارش کنند/ هیچگونه مماشاتی با جوسازان و متخلفان انتخاباتی نداریم/ عملکرد مدیران استانی و شهرستانی در ایام انتخابات رصد می شود/ رای مردم حق الناس است

تاریخ انتشار : 7 دی 1398, 17:29
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، خدا نظر دریکوند روز شنبه در جلسه ستاد انتخابات استان افزود: مجریان انتخابات ، امین و حافظ رای مردم هستند و آمادگی دارند متخلفان این عرصه را با همکاری جامعه رصد و پیگیری نمایند.

وی با بیان اینکه هیات های بازرسی، رفتار داوطلبان را رصد می کنند ادامه داد: چنانچه تحرک داوطلبان برخلاف و یا خارج از مسیر قانون باشد گزارش داده شده و بررسی خواهد شد تا از بروز هرگونه قانون شکنی جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه عمده هیات های بازرسی شهرستانها شکل گرفته تاکید کرد: عملکرد مدیران استان و شهرستان ها نیز رصد می شود و تلاش می کنیم انتخاباتی پرشور با جلب اعتماد مردم داشته باشیم.

دریکوند اظهار داشت: تاکنون مشکل حاد یا تخلف خاصی در استان در ارتباط با انتخابات گزارش نشده و تنها به ۲ مورد تخلف تذکراتی داده این و همچنان آماده دریافت گزارش های مردمی و بررسی آنها هستیم.

 رییس کمیته حقوقی ستاد انتخابات لرستان همچنین گفت: هیچگونه مماشاتی با جوسازان و متخلفان نداریم چراکه حفظ اعتماد و امید مردم یک وظیفه همگانی است.

دریکوند افزود: حرکت در چارچوب قانون یک وظیفه دینی و ملی است و چنانچه همه در این راستا حرکت کنند مشکلی پیش نخواهد آمد که این مهم به عنوان سیاست مدیریت ارشد اجرایی استان، به فرمانداران، مدیران و ستادهای انتخاباتی ابلاغ شده است.

وی بی طرفی مطلق در انتخابات را رکن اصلی دانست و تصریح کرد: دست اندرکاران انتخابات باور دارند رای مردم حق الناس است و با همه توان و اختیارات قانونی برای صیانت از آرا تلاش می کنند بنابراین شهروندان مطمئن باشند مجریان انتخاباتی تمام تلاش خود را بکار می گیرند، آنچه رای و نظر مردمی است از صندوق خارج شود.

 مجموع ۴۰۸ داوطلب برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان ثبت‌نام کرده بودند که ۱۴ نفر انصراف دادند و صلاحیت ۳۶۸ نفر در هیات های اجرایی تایید شد.

لرستان با هفت حوزه انتخابیه، ۹ نماینده در خانه ملت دارد و آرا مردم دوم اسفندماه از طریق یکهزار و ۴۹۵ شعبه اخذ می شود/ وارک نیوزلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1327

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود