رییس کل دادگستری لرستان مطرح کرد: زنگ خطر جنین فروشی در لرستان/ در جریان اغتشاشات 8 کودک دستگیر و سریعا آزاد شدند

تاریخ انتشار : 27 آذر 1398, 18:59
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، محمد رزم در هجدهمین کنفرانس حقوق تخصصی کودک با اشاره به جایگاه کودک در اسلام اظهار کرد:  در متون دینی و فقهی اسلام به ویژه احادیث به صراحت و اشاره حقوق کودک مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: امام سجاد(ع)  در رساله خود حقوق کودک را به صورت مطلق بیان کرده است، در اسلام استحکام خانواده بسیار حایز اهمیت است.

رییس کل دادگستری لرستان در ادامه با اشاره به هدف اصلی برگزاری این برنامه‌ها گفت: هدف رعایت حقوق کودک است و هدف از رعایت حقوق کودک تامین هدف والای انسانی همچنین حفظ منافع کودک است.

رزم در بخش دیگری از صحبت‌های خود ایجاد پلیس ویژه اطفال را مطالبه جدی عنوان کرد و گفت: ایجاد پلیس اطفال می‌تواند به حفظ منافع کودکان کمک شایان توجهی بکند.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر یک کودک زیر۱۸سال به حکم قتل عمد در بازداشت موقت به سر می‌برد، تصریح کرد: همچنین ۲۲ کودک زیر ۱۸ سال  در کانون اصلاح و تربیت هستند.

رییس کل دادگستری لرستان افزود: در جریان اغتشاشات و آشوب‌های اخیر نیز ۸ کودک بازداشت شدند که به قرار کفالت یک روز بعد آزاد شدند. 

رزم  افزود :سال ۹۷، ۱۴۸ مشاوره اطفال و در 6 ماهه اول سال جاری 128 مورد توسط مشاوران اطفال انجام شده است.

وی به موضوع جنین فروشی در استان اشاره و تاکید کرد: متاسفانه جنین فروشی در لرستان در حال تبدیل شدن به یک مد است  و این موضوع  زنگ خطر جدی است.

رییس کل دادگستری لرستان در پایان تاکید کرد: ما در خصوص رعایت حقوق کودکان استان نیازمند حمایت جدی مدیران اجرایی و  قانونگذار هستیم/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1303

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود