قطعی ۳ روزه راه در روستای پران پرویز پلدختر/ تعطیلی کلاس درس ۱۸۲ دانش‌آموز این روستا...

تاریخ انتشار : 19 آذر 1398, 23:49
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، تراژدی باران، سیل و قطع شدن راه ارتباطی روستاهای پلدختر تمام شدنی نیست. راه‌های روستایی، پل‌ها و ابنیه ها در جریان سیل فروردین ماه ۹۸ به طور کامل در این شهرستان تخریب شد و از بین رفت و احیا و بازسازی آن ها، زمان‌بر است.

از این رو مردم روستاهای آن سوی رودخانه کشکان و سایر رودخانه‌ها که برای ارتباط با شهر نیاز به پل دارند، شاید تا مدت ها خواه و ناخواه با مشکلات قطع شدن راه‌های ارتباطی موقت در فصل بارندگی دست و پنجه نرم کنند.

۳ روز است راه روستا قطع شده و کسی به داد مردم نمی رسد

یکی از اهالی روستای پران پرویز پلدختر گفت: پل ارتباطی اهالی این روستا در جریان سیل فروردین ماه سال جاری به طورکامل تخریب شد و با بارش نخستین باران پس از سیل، پل موقت که با استفاده از ماسه برای عبور و مرور اهالی و راه ارتباطی احداث شده بود، تخریب شد و چند روز است اهالی به خاطر قطعی راه با مشکلات عدیده ای مواجه شدند.

شهاب بازوند اظهار داشت: قطع شدن راه ارتباطی اهالی روستای پران پرویز با شهر و سایر نقاط باعث شده افرادی که بیمار هستند، نتوانند به راحتی و به موقع خود را برای مداوا به مراکز درمانی برسانند.

طی کردن یک کیلومتر راه کوهستانی برای انتقال بیماران

یکی دیگر از اهالی روستای پران پرویز گفت: سه روز است اهالی این روستا با قطعی راه ارتباطی مواجه هستند و کسی به دادشان نمی‌رسد، دانش آموزان نمی توانند سر کلاس درس حاضر شوند و مدارس تعطیل شده و مردم برای انجام امور روزانه و خرید آذوقه، به شهر دسترسی ندارند.

محرم رومیانی اظهارداشت: یکی از خانم های مسن با ۸۵ سال سن که با زمین خوردن در بارندگی، دچار شکستگی در ناحیه لگن شده بود را اهالی با کمک خود روی دست گرفته و با پیمودن بیش از یک کیلومتر راه کوهستانی وی را برای انتقال به بیمارستان کمک کردند.

محصولاتی که روی دست صیفی کاران ماند

یکی دیگر از اهالی روستای پران پرویز گفت: اهالی این روستا کشاورزانی هستند که با کاشت سبزی وصیفی امور خود و خانواده را می گذرانند که قطعی راه ارتباطی آنها را از جهات مختلفی با مشکل مواجه ساخته است.

یوسف علی بازوند یکی از کشاورزان این روستا اظهار داشت: در این مدت که به خاطر بارندگی ها راه ارتباطی روستا قطع شده ما نمی توانیم محصولات خود را برای عرضه به شهر برسانیم و چون سبزی و صیفی ماندگاری زیادی ندارد مجبور به دور ریختن آن می شویم که متضرر شده و این موضوع برای ما گران تمام می شود.

مدرسه ۱۸۲ دانش آموز تعطیل شده است

دهیار روستای پران پرویز گفت: به مدت ۳روز است، ۱۸۲ دانش آموز این روستا از کلاس درس و مدرسه عقب مانده اند و مدارس آنها تعطیل شده است.

معلم ها در آن سوی رودخانه مانده اند و به خاطر قطعی راه ارتباطی دسترسی به مدرسه ندارند

سجاد بازوند اظهار داشت: معلم هایی که در مدارس ابتدایی و راهنمایی روستای پران پرویز مشغول تدریس هستند، ساکن شهر هستند که طی این چند روز به خاطر قطعی راه ارتباطی بر اثر بارندگی و بالا آمدن آب رودخانه به مدرسه دسترسی ندارند و این امر منجر به تعطیلی مدارس در روستا شده است.

وی افزود: عکس ها و فیلم تعطیلی مدارس مهیا شده و مستندات آن موجود است و فرماندار پلدختر نیز موضوع را تایید کرده، اما این در حالی است که مدیر آموزش و پرورش پلدختر در مصاحبه‌ای منکر تعطیلی مدارس این روستا شده است.

دهیار روستای پران پرویز افزود: قطعی راه ارتباطی زندگی اهالی این روستا که اکثرا کشاورز و دامدار هستند را با مشکل مواجه کرده، که لازم است مسئولان مربوطه برای برقراری راه دسترسی و رفع مشکل اهالی این روستا اقدامی عاجل را در دستور کار خود قرار دهند/ مهرلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1283

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود