فرمانده سپاه ناحیه پلدختر در نشست تبیین گفتمان مسجدمحوری مطرح کرد: مساجد بهترین پایگاه های بسیج هستند/ بسیجیان در سیلاب فروردین ماه خدمات زیادی به مردم سیل زده ارائه دادند

تاریخ انتشار : 19 آذر 1398, 13:35
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سرهنگ منصور کریمی ظهر امروز در جلسه تبیین و گفتمان مسجد محوری که در مسجد جامع برگزار شد با اینکه مساجد بهترین پایگاه های بسیج هستند اظهار داشت: سپاه ناحیه پلدختر کارگاه مسجد محوری را در سپاه راه اندازی وگروه های جهادی را در مساجد ساماندهی کرده به طوری که در سیلاب فروردین ماه بسیجیان سازماندهی شده در مساجد خدماتی زیادی به مردم ارائه دادند.

وی با اشاره به اینکه صندوق های قرض الحسنه در مساجد راه اندازی شده افزود: صندوق های قرض الحسنه در زمینه اشتغالزایی، ازدواج و کارگاه های زودبازده می توانند موثر باشند.

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر با بیان اینکه در طرح شهید بهنام محمدی ارتباط بین منازل، مدارس و مساجد برقرار شده ودر این طرح دانش آموزان حضور فعال دارند که نشان از موفقیت و تاثیرگذار بودن این طرح دارد عنوان کرد: گشت های محله محور توسط بسیجیان در مساجد آغاز به کار کرده و فعالیت خوبی دارند. 

وی بیان کرد: در طرح جهاد همبستگی ملی که از مساجد آغاز شد کمک های زیادی به محرومان ارائه شده است.

سرهنگ کریمی گفت: سپاه ناحیه پلدختر برای تبین گفتمان، مسجدمحوری، مهارت افزایی و آموزش جلسات متعددی از جمله اعتکاف، یادواره های شهدا، نشست های بصیرتی، برگزاری کلاسهای صالحین، نمایشگاه ها و میز خدمت را در مساجد برگزار می کند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت مساجد برای تقویت بنیه معنوی بسیجیان استفاده کرد تصریح کرد: باید مسجد تزار انقلاب اسلامی را در فضای اجتماعی فعال کرد تا مسجد، محل رجوع مردم در زمینه های عبادی، حقوقی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی باشد و مردم آن را به عنوان پایگاه مردمی بدانند.

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر با اشاره به اینکه هماهنگی وتعامل خوبی بین فرماندهان پایگاه ها در شهرستان برقرار است خاطرنشان کرد: یکی از هدف های اصلی ما این بود که پایگاه هایی که خارج از مساجد هستند را به داخل مساجد انتقال دهیم تا بتوانیم ارتباط مردم را با مساجد برقرار کنیم و به این طریق ناهنجاری های اجتماعی برطرف شود.


گزارش از: فیروزه حاتمی


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1281

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود