نامه سرگشاده یکی از کاندیداهای مجلس از حوزه پلدختر و معمولان/ انتقاد تند دکتر مصطفی چراغی به چیدمان یک دست هیئت های اجرایی شهرستان

تاریخ انتشار : 16 آذر 1398, 14:08
دکتر مصطفی چراغی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلدخترنیوز اظهار داشت: مردم اسفندماه با حضور گسترده، پرشکوه و مقتدرانه در برابر توطئه‌های دشمن و استکبار جهانی مقاومت خود را نشان دهند و با حضور خود آنگونه که شایسته ملت، نظام و کشور است، انتخابات پرشور و با ارزشی را رقم خواهند زد

وی گفت: در روزهای گذشته شور و حال مردم برای حضور در انتخابات و مستحکم تر کردن پایه های انقلاب و نظام وصف ناشدنی بود که شوربختانه رفتار برخی مجریان انتخاباتی در شهرستان پلدختر و در راس آن سرپرست فرمانداری این شهر احساسات و اعتماد شهروندان به مجریان انتخابات را جریحه دار کرد.

دکتر چراغی ادامه داد: برای تشکیل هیات اجرایی، ۳۰ نفر به عنوان معتمد معرفی شده بودند که اکثراً وابسته و همسو با یک کاندیدای خاص بودند و این تخلف از رویه تشکیل هیئت اجرایی بود که باعث نگرانی مردم ارادتمند به انقلاب و نظام در شهرستان پلدختر و بخش معمولان شده است.

وی با بیان اینکه برخی از این معتمدین انتخاب شده توسط فرماندار برای تشکیل هیئت اجرایی از حامیان پروپاقرص یک کاندیدا هستند، ادامه داد: برخی از این معتمدین در هر کوی و برزن به طور علناً در حال تبلیغ برای همان کاندید هستند و معلوم نیست آقای رضاییان "فرماندار پلدختر" بر اساس چه ملاک و معیاری این افراد را به عنوان معتمد انتخاب کرده است.

چراغی با انتقاد شدید از عدم انتخاب اعضای شورای شهر و روستاها به عنوان معتمد، گفت: اعضای شوراهای شهر و روستا منتخب مردم هستند و با رای مستقیم آنها صاحب جایگاهی شده اند، اما متاسفانه از جامعه شورای شهر و روستا، تنها یک نفر از شورا به عنوان معتمد انتخاب شده است

کاندیدای دوره یازدهم مجلس گفت: شب پنجشنبه بعد از اینکه از اسامی معتمدین برای تشکیل هیئت اجرایی اطلاع یافتم به همراه نورالدین احمدی دیگر کاندیدای حوزه پلدختر و معمولان به فرمانداری پلدختر رفتیم و در کمال تعجب متوجه شدیم قبل از برگزاری انتخابات هیئت اجرایی که روز جمعه برگزار گردید، آقای فرماندار از ترکیب هیات اجرایی خبر داشت. حال این سوال پیش می آید آقای رضاییان چگونه قبل از برگزاری انتخاب این اعضا، از ترکیب و چینش آنها باخبر بوده است؟ آبا قبل از برگزاری جلسه انتخاب هیئت اجرایی که برخی معتمدین در اعتراض به عدم حضور سلایق و طیف های مختلف مردم در لیست معتمدین جلسه انتخاباتی معتمدین برای تشکیل هیات اجرایی را ترک کردند، اعضا انتخاب شده بودند؟

دکتر چراغی با مخاطب قرار دادن استاندار لرستان و معاون سیاسی وی گفت: اگر در پی آرامش و عبور از خط قرمز در پلدختر هستید باید در چیدمان یکطرفه مجریان انتخاباتی تجدید نظر شود زیرا چینش فعلی مجریان انتخاباتی شهرستان کاملا یکطرفه میباشد.

دکتر چراغی با اعلام اینکه جان ناقابل خودم که افتخار جانبازی در دفاع مقدس را دارم در راه امنیت و آرامش این نظام و آرمانهای انقلاب اسلامی تقدیم می کنم، گفت: مبنای کار بنده مُر قانون است اما زیر بار زور نخواهم رفت و تا نفس دارم اجازه نخواهم داد حق مردم ضایع شود و در اولین فرصت به وزارت کشور و دستگاههای امنیتی مراجعه خواهم کرد و خواستار نظارت بر عملکرد مجریان انتخاباتی و اتخاذ تصمیمات مناسب برای جلوگیری از حواشی احتمالی خواهم شد.

وی گفت: به دنبال پاسخ این سوال و ابهامات از مسئولین مربوطه خواهم بود که آیا سرپرست فرمانداری پلدختر و سرپرست بخشداری معمولان با چینش یک طرفه معتمدین و به دنبال آن هیئت اجرایی (پلدختر و معمولان) به نفع یک کاندید، صلاحیت برگزاری انتخابات را خواهند داشت؟

چراغی در پایان یادآور شد: بیم آن می رود نمایندگان فرماندار و عوامل شعب اخذ رای همین گونه انتخاب شوند که در این صورت بعنوان کاندیدای این حوزه به شدت از نظر سلامت برگزاری انتخابات در شهرستان نگران هستم و امیدوارم مسئولان محترم اجرایی و نظارت استان و شهدستان به این موضوع مهم و سرنوشت ساز که بر حضور مردم در پای صندوق رآی و همچنین آرامش و امنیت فضای انتخاباتی شهرستان تاثیزگذار خواهد بود ورود کرده و تدابیر خداپسندانه و قانونمند اندیشیده شودلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1276

نظرات :

  1. User Avatar
    ناشناس  ـ  در تاریخ : 16 آذر 1398 19:39
    درود بر بزرگزادگانی چون شما.

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود