كسى را انتخاب كنيم كه به دنبال عزل و نصب و تسويه حساب سياسى نباشد/ تسویه حساب سیاسی منطقه را از نیروهای کارآمد محروم می‌کند

تاریخ انتشار : 8 آذر 1398, 09:37
انتخابات یا گزیدمان، جریانی رسمی است که هرگام آن از پیش تعیین شده می‌باشد. انتخابات برای تصمیم گیری مردم است که شخص یا اشخاصی را برای مقام، پست و یا مسئولیتی و برای مدت معلوم بر می‌گزینند

هر چهار سال یکبار مردم به پای صندوق رای میروند و با آرا خود، شخصی را به عنوان نماینده خود در مجلس انتخاب میکنند و در تصمیم گیری برای سرنوشت خود مشارکت میکنند.

آنچه در این میان اهمیت زیادی دارد انتخاب آگاهانه می‌باشد. جایی که انتخاب هست یعنی اختیار وجود دارد. فرد مختار است از میان جمعی یک یا چند نفر را انتخاب کند. در چنین شرایطی انسان مسئولیت امری را میپذیرد که خود آنرا برگزیده است. پس اگر ما یک نفر را از میان خودمان برای امر مهمی انتخاب کنیم بایستی تمام شرایط را در نظر بگیریم. اگر در انتخاب خطا کنیم این خطا به سادگی قابل جبران نمیباشد. چه بسا با یک انتخاب اشتباه، نسل‌های آینده را با مشکل مواجه سازیم.

انسان اشرف مخلوقات و خلیفه الهی در زمین میباشد. در یک ویژگی اساسی نسبت به سایر موجودات برتری دارد و آن ویژگی، قدرت انتخاب و امکان گزینش است. ما بعنوان انتخابگر بایستی اهمیت حق انتخابی که اصل ششم قانون اساسی به ما داده است را بدانیم و آنرا به ارزانی از دست ندهیم.

عیار داوطلبان را به خوبی بسنجیم و کسی را انتخاب کنیم که برای تمام امور ( سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، هنری، ورزشی و ... ) نهایت تلاش خود را بکار گیرد و خود را وقف خدمت به مردم نموده و از ثروت اندوزی و قوم گرایی و خودمحوری دوری نماید، کسی را انتخاب کنیم که دارای برنامه باشد، به دنبال تسویه حساب سیاسی نباشد زیرا تسویه حساب سیاسی منطقه را از نیروهای کارآمد محروم می‌کند.

زمانی که مدیری نه بر اساس لیاقت و شایسته گزینی بلکه عمدتاً با هدف ادای دین در زمان انتخابات، انتخاب شود بدون شک محرومیت جامعه را از مسئولان کارآمد سبب میگردد. باید به کاندیدی اعتماد کرد که به جای عزل و نصب و تسویه حساب های سیاسی، مشکلات و نارسایی های جامعه را حل نماید.

 به طور کلی ویژگی های یک نماینده توانمند عبارتند از : تخصص، تعهد،تجربه، پاکدستی، کارایی، مدیریت و...  با در نظر گرفتن ویژگی های فوق از سوی مردم در انتخابات، موجبات پیشرفت و حل مشکلات جامعه را فراهم خواهد کرد و هرگونه سهل انگاری در این زمینه ضرری است که به مردم بازمی‌گردد


مجتبی پسند/ سردبیر پایگاه خبری پلدخترنیوز


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1260

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود