فرمانده سپاه لرستان در همایش تجلیل از نخبگان بسیجی استان مطرح کرد: نخبگان از دستاوردهای انقلاب هستند/ توجه به ظرفیت‌های داخلی نقطه شروع پیشرفت است

تاریخ انتشار : 7 آذر 1398, 19:38
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سردار مرتضی کشکولی ظهر روز امروز در همایش تجلیل از نخبگان بسیجی که در کانون بسیج برگزار شد اظهار داشت: ما پاسدار دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران هستیم و یکی از دستاوردهای انقلاب، قهرمانان و نخبگان هستند که قله های پیشرفت و عدالت بوده و وظیفه داریم که از نخبگان تجلیل کنیم و قدردان آنها باشیم.

وی افزود: نقطه عظمت و پیشرفت، تقویت درونی است و باید برای تقویت ظرفیت های درونی تلاش کنیم البته در کشور ما منابع زیر زمینی و خدادادی زیادی وجود دارد که بخشی از ابزار پیشرفت بوده ولی فرهنگ غنی دینی بخشی دیگر از زمینه سازی پیشرفت است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اصول اندیشه امام(ره) و رهبری در راستای تقویت ظرفیت های درونی عنوان کرد: اعتماد به نفس یکی از مولفه های تقویت ظرفیت های درونی است و ما می توانیم شعاری است که با تحقق آن می توان به موفقیت دست یافت و اعتماد به نفس یکی از نیازهای تمدن است که بتوان ظرفیت درونی را تقویت کرد.

این مقام مسئول میل انسان به پیشرفت و تقویت ظرفیت های درونی را از دیگر عوامل این مهم برشمرد و بیان کرد: نخبگان در هر عرصه ای تکمیل کننده تمدن بوده و سرمایه های این کشور محسوب می شوند.

سردار کشکولی تصریح کرد: حفظ هویت دینی یکی از مهمترین اهداف است که در این راستا سپاه و بسیج از هویت دینی و ملی محافظت می کند چرا که توجه به ظرفیت های داخلی، آغاز رشد یک ملت است و هر ملتی که به درون توجه داشته باشد موفق می شود.

وی خاطرنشان کرد: نخبگان و برجستگان، غنی ترین سرمایه های داخلی هر کشور هستند چرا که این افراد اندیشه ها و ایده های خود را پرورش داده و در راستای موفقیت و پیشرفت گام های مهمی برداشته اند.

فرمانده سپاه استان لرستان گفت: استقلال کشور شعار راهبردی ما بوده است و استقلال کشور با توجه به این قله ها و سرمایه ها است و قله ها باید برجسته شوند تا بمانند.

وی با اشاره به پروژه فرار مغزها اظهار داشت: دشمنان و برخی از کشورها در تلاش هستند تا با اجرای پروژه فرار مغزها اجازه ندهند کشوری مستقل باشد و به استقلال دست یابد و با رفتار فریب گونه می کوشند فرار مغزها را انجام دهند تا کشوری به پیشرفت نرسد.

سردار کشکولی شهدا را از نخبگان کشور برشمرد و افزود: شهدا برجستگان و نخبگانی بودند که در آن زمان جان خود را تقدیم کردند تا امروز همه ما در امنیت و آرامش زندگی کنیم و به پیشرفت برسیم.

این مقام مسئول عنوان کرد: باید متوجه نقش نخبگان در جامعه و کشور باشیم؛ نخبگان ظرفیت های مهمی برای کشور هستند و باید این ظرفیت ها را شکوفا کنیم و روز به روز بر پیشرفت کشور بیفزاییم.

فرمانده سپاه استان لرستان بیان کرد: در دوران دفاع مقدس امکانات زیادی نداشتیم اما در طول این سالها روز به روز بر عظمت و پیشرفت این کشور افزوده شده تا جایی که پیشرفت ایران در عرصه های مختلف، دنیا را متحیر کرده است

وی با اشاره به تجلیل نخبگان بروجرد افزود: بروجرد شهر نخبه پروری است و از اینجا نقطه شروعی آغاز شد تا از نخبگان تجلیل شود و از ظرفیت نخبگان بیشتر استفاده شود/ سفیر افلاک


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1258

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود