امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار حوادث » شرایط و نحوه رانندگی در جاده‌های لغزنده

رانندگی در جاده‌های لغزنده

شرایط و نحوه رانندگی در جاده‌های لغزنده

کد خبر: 1241
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، مصطفی دالوند ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: رانندگی در جاده‌های خشک و جاده‌های لغزنده باهم تفاوت دارد اما متاسفانه بیشتر رانندگان این تفاوت را نمی‌دانند و یا توجه نمی‌کنند.

وی افزود: در مواقعی که جاده‌ها لغزنده است راننده موظف است سرعت وسیله نقلیه خود را تا جایی که ممکن است کاهش داده و با حداقل سرعت حرکت کنند زیرا که هرچه سرعت بیشتر باشد کنترل وسیله نقلیه کاهش پیدا می‌کند و باید باسرعت مطمئن حرکت کنند که قبل از هرگونه حادثه خودروی خود را متوقف کنند.

  دالوند خاطرنشان کرد: موضوع دیگردی که خیلی اهمیت دارد رعایت فاصله طولی باوسیله نقلیه جلویی است که رانندگان باید در جاده‌های لغزنده برای جلوگیری از خطر لحاظ نمایند. 

رئیس پلیس راه لرستان در ادامه گفت:  برابر ماده 173 آیئن نامه راهور کلیه رانندگان وسایل نقلیه در جاده‌ها پشت سروسیله نقلیه دیگر حرکت می‌نمایند برای جلوگیری از تصادف باید فاصله مناسب و مطمئنی با وسایل نقلیه جلویی خود حفظ کنند که در جاده‌های لغزنده باتوجه به کاهش سطح استحکاک بین لاستیک و آسفالت و طولانی شدن مسافت توقف فاصله طولی باید حداق به 2 برابر افزایش یابد./ پایگاه اطلاع رسانی پلیس لرستان

دسته بندی: اخبار / اخبار حوادث
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید