امروز: چهارشنبه، 26 مرداد 1401
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد: بهره برداری از مهم ترین مرکز اورژانس غرب کشور در خرم آباد/ تا پایان آذرماه ۷۰ پزشک متخصص به کادر درمانی استان اضافه می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد: بهره برداری از مهم ترین مرکز اورژانس غرب کشور در خرم آباد/ تا پایان آذرماه ۷۰ پزشک متخصص به کادر درمانی استان اضافه می‌شود

کد خبر: 1218
  • 5
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، محمدرضا نیکبخت در شورای سلامت و امنیت غذایی استان، اظهار داشت: یکی‌از مشکلات مهم علوم پزشکی در بخش سلامت پرداخت‌های پرسنلی و معوقات بود که هرکدام در بازه زمانی هشت تا ۱۲ ماهه پرداخت شد.

وی ادامه داد: مهم‌ترین اورژانس شرق و غرب کشور با ۸۰ تخت و در مساحت ۲۲۷۵ متر مربع در بیمارستان شهید رحیمی در حال ساخت است.

نیکبخت با اشاره به توزیع ۱۲ دستگاه آموبولانس در سطح استان، گفت: وضعیت کنونی سلامت و بیمارستان‌های استان زیبنده این مردم نیست و تمام تلاش ما این است که سلامت به یک وضعیت خوب برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به فعالیت دو مرکز سی‌تی‌اسکن در بیمارستان‌های شهید رحیمی و شهدای عشایر لرستان، عنوان کرد: دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان شهدای عشایر لرستان وضعیت مناسبی ندارد و زمانی که خراب می‌شود کل بار استان بر دوش مرکز  بیمارستان شهید رحیمی است.

وی ادامه داد: در سفر وزیر بهداشت به استان کرمانشاه با او دیدار داشتیم و با کمک نمایندگان استان توانستیم قرارداد نصب دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید در بیمارستان شهدای عشایر تا قبل از عیدنوروز را ببندیم.

نیکبخت با اشاره به راه‌اندازی دومین دستگاه آنژیوگرافی در بیمارستان شهید مدنی، عنوان کرد: با حمایت نمایندگان شهرستان بروجرد نیز قرارداد نصب دستگاه ام‌آر‌آی جدید در بیمارستان شهید بروجردی بسته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به عشایرنشین بودن استان، عنوان کرد: به همین منظور تیم سیار عشایر شامل دکتر، ماما و دارو تشکیل شده و در بین عشایر حضور پیدا می‌کنند تا از نظر درمان با مشکل روبرو نشده و مانند دیگران از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.

وی با بیان این‌که کمبود پزشک متخصص و فوق‌تخصص در کادر درمانی استان وجود دارد، اظهار کرد: تاکنون ۱۸ پزشک متخصص و تا پایان آذرماه ۷۰ پزشک متخصص به کادر درمانی استان اضافه می‌شوند.

نیکبخت با اشاره به این‌که تمام مراکز استان‌ها مجهز به دستگاه سی‌تی‌آنژیو هستند، عنوان کرد: یکی‌ از مشکلات ما نداشتن این دستگاه در مرکز استان است که با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان قابل حل است، انتظار ما این است که این مسئله به‌عنوان مطالبه مهم از طرف شورای سلامت تصویب شده و به استاندار، معاونت عمرانی و شورای برنامه‌ریزی و بودجه ابلاغ شود.

وی تأکید کرد: بیمارستان شهید رحیمی ۵۰۰۰ مترمربع مساحت دارد که باید یک اورژانس تاریخی در آن ساخته شود تا بتوانیم در مواقع ضروری و در بحران‌ها از آن استفاده کنیم/ایسنا

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید