محورهای لرستان ایمن نمی‌شوند!؟

تاریخ انتشار : 21 آبان 1398, 09:51
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، عباس شرفی در این خصوص اظهار داشت: از مجموع خسارات سیل به زیرساخت‌های راه در استان تنها کمتر از ۲۰ درصد ابلاغ شده و ۸۰ درصد تاکنون محقق نشده است.

وی بیان کرد: درحالی‌ که سیل فروردین ۹۸ بالغ بر ۱۱۳۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های راه در استان وارد کرده تاکنون تنها ۲۳۰ میلیارد تومان شامل ۱۰۸ میلیارد اعتبار استانی و ۱۲۲ میلیارد اعتبار ملی ابلاغ شده و حدود ۲۰ درصد خسارات وارده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان افزود: بیش از ۸۰ درصد خسارات تا به امروز تحقق پیدا نکرده است و در این شرایط نمی‌توان توقع و انتظار داشت که تمام خسارات جبران و تمام محورها ایمن‌سازی شود.

شرفی با بیان اینکه ابلاغ همین اعتبار اندک نیز تا اوایل شهریورماه به طول انجامید و عملاً کار را با تأخیر مواجه کرد، افزود: با ابلاغ دیرهنگام اعتبارات و از طرفی تخصیص بخشی از اعتبارات به صورت اسناد دوساله خزانه اسلامی، پیمانکاران توانمند انگیزه‌ای برای شرکت در مناقصات ندارند.

این مسئول گفت: این در حالی است که پیش‌بینی‌های هواشناسی پاییز و زمستانی پربارش را نشان می‌دهد و بارش‌ها نیز آغاز و شرایط برای بازسازی بسیار سخت‌تر شده است و از طرفی در حال برنامه‌ریزی برای راهداری زمستانی و مشکلات خاص آن هستیم.

وی با بیان اینکه راهداری با همین اعتبارات ابلاغی تمام تلاش خود را بکار گرفته و بهسازی راه‌های آسیب‌دیده و احداث ابنیه فنی اولویت‌دار به صورت امانی و پیمانی و با همکاری بخش خصوصی با تلاش شبانه‌روزی شروع شده است، خاطرنشان کرد: مردم از راهداری انتظار دارند و این حق آنان است اما این را هم باید مدنظر داشته باشند که با محدودیت اعتبارات و زمان، بیشتر از این برای مجموعه مقدور نیست مضاف بر اینکه بخشی از ماشین‌آلات نیز در سیل آسیب جدی دیده‌اند و نیازمند نوسازی ناوگان هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان تصریح کرد: ما خادم مردم هستیم و به این خدمت افتخار می‌کنیم اما از مسئولان ملی و محلی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم با تخصیص اعتبارات بیشتر و تجدیدنظر در نحوه اعتبارات تملک دارایی ما را در انجام وظیفه یاری کنند/ ایسنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1213

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود