ابتلا به دیابت نوع دوم، مصرف بی رویه قند و شکر 

تاریخ انتشار : 20 آبان 1398, 14:35
طعم شیرین یکی از پرطرفدارترین طعم های ذائقه ی بشراست که با گذشت زمان  در قالب محصولات متنوع تری از سوی کارخانجات تولید و بر سفره ی غذایی انسانها پا نهاده است و ما افزایش میل به مصرف محصولات شیرین را بیشتر از زمانهای گذشته شاهد هستیم.

وجود دو نوع دیابت:

دو نوع دیابت به نام های (نوع یک و نوع دو) وجود دارد که نوع یک بیشتر در کودکان و نوجوانان دیده می‌شود. در این نوع دیابت، بدن انسولین تولید نکرده و در نتیجه فرد باید برای ادامه حیات خود انسولین تزریق نماید.

در دیابت نوع دو میزان انسولین بدن به مرور زمان با افزایش سن کاهش یافته و این بیماری از ۳۰سالگی به بعد در افراد شناسایی می‌شود..گفتنیست بیش از ۹۰درصد جمعیت دیابتی‌ها ،مبتلایان به نوع دو هستند. ابتلا به دیابت نوع دو به سبک زندگی افراد، میزان چاقی، رژیم‌های پرکالری، سابقه خانوادگی داشته و ممکن است با اختلالات فشار خون بالا، کلسترول و چربی همراه باشد.

آمار و ارقام مبتلایان به دیابت در دنیا و ایران

دیابت شایع ترین بیماری ناشی از مصرف بالا و مرتبط با قند و شکر است. مطابق آمار رسمی وزارت بهداشت و درمان ، در حال حاضر بیش از ۴۰۰ میلیون دیابتی در دنیا وجود دارند که پیش‌بینی می‌شود این عدد در سال ۲۰۳۵ به بیش از ۶۴۰ میلیون نفر برسد. به همین ترتیب مشخص می‌شود درحال حاضر حدود ۲۵۰ میلیون نفر دچار اختلال قندخون ناشتا در جهان زندگی می‌کنند.

بر اساس اخرین آمار ۱۱درصد جمعیت بالای ۲۵ سال در کشور به دیابت مبتلا هستند که در این میان تعداد افراد مبتلا به دیابت نوع دو نسبت به نوع یک بسیار قابل توجه است. از این آمار ۱۰ درصد را مردان و ۱۱.۵ درصد را زنان تشکیل می‌دهند. در ایران آمار گذشته ابتلا به دیابت در روستاها و شهرهای بزرگ بسیار متفاوت بود، اما اکنون در روستاها نیز هشت درصد جمعیت بالای ۲۵ سال دیابت دارند که نشان دهنده ی رشد ۱۲ درصدی ابتلا به دیابت در روستاهاست. 

درصد مبتلایان آگاه از دیابت خود در کشور:

آمارهای جهانی نشان می دهد تنها 50 درصد افراد مبتلا به دیابت ازبیماری خود آگاهی دارند، مبتلایان این بیماری در نوع دوم به دلیل مزمن بودن و همچنین عملکرد صورت خاموش و نامحسوس کمتر متوجه بیماری خود می شوند. خوشبختانه در ایران میزان آگاهی 75درصد می باشد که نسبت به دنیا بسیار مطلوب به نظر می رسد. 

ذائقه ی انسان در کودکی جهت دهی می شود

دوران کودکی در تعیین عادات غذایی آینده ی ما بیشترین میزان تاثیر پذیری را دارد و ما از همان زمان کودکی با مصرف انواع تنقلات و شیرینی و شکلات، ذائقه ی خود را به سمت مصرف قند و شکر بیشتر سوق می دهیم . این ذائقه ی شیرین ما را در آینده با مشکلات عمده ای چون وزن اضافه و چاقی موضعی اندامها ،بیماریهای قلبی، دیابت ، آرتریت مواجهه می سازد.

کالری زیاد و تجمع در بدن 

قند علی رغم ایجاد کالری زیاد در بدن متاسفانه فاقد مواد مغذی لازم بوده و به همین خاطر سهم بسیار اندکی در انرژی مورد نیاز روزانه بدن تشکیل می دهد. به طور مثال از 1500کالری مورد نیاز روزانه بدن یک فرد تنها ده درصد قند مورد نیاز است که 150 کالری می باشد یعنی کمتر از 50 گرم در روز قند مورد نیاز بدن می باشد و این در حالیست که با افزایش مصرف کالری زیاد تنها چربی در اندام خاصی چون دور کمر، باسن و ران ها ذخیره خواهد شد. 

ارتباط قند با دیگر بیماریها

پوسیدگی دندان به ویژه در کودکان، رسوب چربی در اطراف کبد و در نهایت مقاومت به انسولین با تاثیر بر لوزالمعده از دیگر مضرات مصرف قند بالا می باشد .همچنین در نتایج تحقیقات انجام شده ارتباطی بین مصرف قند و شیوع بیشتر بعضی از سرطان ها به چشم می خورد. 

خودتان را به کاهش مصرف قند عادت دهید

راه علاج و پیشگیری دیابت نوع دوم با عادت دادن ذائقه و مصرف کمتر روزانه به راحتی قابل اجراست، برای شروع از سنین پایین باید شروع کرده و ذائقه ی خود را عادت داد به همین جهت پدرو مادرها برای عادات غذایی فرزندانشان بایستی اهمیت بیشتری قائل شوند.

از نخوردن نوشابه ها ی گازدار شروع کنید و به جای آب میوه های صنعتی از خود میوه استفاده نمایید.

به جای شکر و قند از عسل برای شیرین کردن چای و قهوه استفاده کنید، اگر به یک باره نمیتوانید مصرف قند و شکر را کاهش دهید با برنامه پیش بروید و به عنوان مثال هر روز یک حبه قند و یا یک قاشق شکر کمتر مصرف نمایید و یا در طی چند هفته به مقدار کافی ومورد نیاز خود را برسانید.

شیرینی، کمپوت، مربا، شربت را خودتان تهیه کنید و مقدار شکر کمتری استفاده نمایید.

در خرید نان یا شیرینی و غلات از آنهایی که یک لایه شکر برروی آن استفاده شده خرید نکنید.

برچسب نشانگر رنگی تغذیه ای را پیش از خرید کامل مطالعه نمایید و چنانچه میزان قند به کار رفته در آن بالا بوده از خرید آن پرهیز نمایید و مهم ترین نکته در مصرف هر ماده ی خوراکی یعنی تعادل را  همواره فراموش نکنید.


مهندس چراغی/ کارشناس بهداشتی پایگاه خبری پلدخترنیوز


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1210

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود