مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان خبر داد: حدود 30 هزار کشاورز محصولات خود را بیمه کرده‌اند/ غرامت کشاورزان سیل‌زده لرستانی به طور کامل پرداخت شد

تاریخ انتشار : 20 آبان 1398, 09:51
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ فتح‌اله رفیعی با اشاره به پرداخت غرامت به کشاورزان سیل‌زده لرستان، اظهار داشت: غرامت به طور کامل به بهره‌برداران سیل‌زده استان پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: حدود 30 هزار کشاورز محصولات خود را بیمه کرده‌اند که از این تعداد 5 هزار و 400 نفر سیل‌زده بودند و غرامتی معادل 7 میلیارد و 500 میلیون تومان دریافت کردند.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان با بیان اینکه سیل‌زدگان حوزه زراعت و آبزیان بیشترین میزان غرامت را دریافت کرده‌اند، افزود: به ترتیب 4 میلیارد و 500 میلیون تومان و یک میلیارد و 400 میلیون تومان پرداختی به کشاورزان خسارت دیده بخش زراعت و آبزیان بوده است.

رفیعی، هزینه بالای نهاده را عامل مهمی در استقبال پائین کشاورزان برای بیمه محصولات عنوان و تصریح کرد: اگرچه تعرفه بیمه به طور جزئی افزایش یافته، با این وجود میزان پرداخت خسارت‌ها نیز افزایش داشته است.

وی از پیش‌بینی مشوق‌های بیمه‌ای همانند تخفیف تا سقف 50 درصد و بیمه اقساطی برای باغ‌داران برای افزایش استقبال کشاورزان جهت بیمه محصولات خبر داد/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1209

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود