بلاتکلیفی در جابجایی روستای سیل‌زده ملاوی در پلدختر

تاریخ انتشار : 16 آبان 1398, 12:05
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، گودرز امیری در گفت و گو با رسانه ها در سخنانی با اشاره به جابجای روستای ملاوی که در جریان وقوع سیلاب دچار خسارت شد، اظهار داشت: برای این روستا چهار راهکار پیشنهاد شده است.

وی با بیان اینکه راهکار اول زمینی تحت عنوان اردوگاه در نظر گرفته شد و قرار شد که این زمین تفکیک و در اختیار متقاضیان قرار داده شود، عنوان کرد: این امر از سوی متقاضیان مورد قبول قرار گرفته نشد.

معاون استاندار لرستان، بیان داشت: راهکار دوم از طریق بنیاد مسکن به متقاضیان پیشنهاد شد که آن اسکان در روستایی همجوار شهر پلدختر بود که باز هم متقاضیان آن را نپذیرفتند.

امیری با بیان اینکه راهکار سوم، محاسبه میانگین بهای زمین خریداری شده برای سایر سیل زدگان و اختصاص آن به صورت نقدی در اختیار آسیب دیدگان بود تا هر جایی که خودشان صلاح می دانستند زمین خریداری کنند، گفت: راهکار دیگری که خود اهالی روستا پیشنهاد دادند اختصاص زمینی در حریم شهر پلدختر به آنها بود، که این امر مراحل قانونی دارد و باید در کارگروههای متعدد مطرح و تصویب شود که آن هم طرح شد و باید دید نتیجه بررسی ها چه خواهد بود.

وی عنوان کرد: ما روی این چهار راهکار هنوز متمرکز هستیم، راهکار چهارم مقداری زمانبر است و به لحاظ قانون و مراحل تصویب و ابلاغ مشکل به نظر می رسد/ مهرلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1202

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود