مدیرکل پزشکی قانونی لرستان خبر داد: افزایش ۷۰درصدی مرگ‌ و میر ناشی از غرق‌ شدگی در لرستان/ رشد ۲۳ درصدی سقط جنین در استان/ در شش‌ماهه اول سالجاری ۸هزار و ۵۳ مورد نزاع و درگیری در استان ثبت شده است

تاریخ انتشار : 14 آبان 1398, 19:40
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، دکتر حمیدرضا نظیفی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال ۸۰۵۳ مورد نزاع و درگیری در استان داشته‌ایم و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۷۵۹۴ مورد ثبت شده است.

وی ادامه داد: در مجموع شاهد شش درصدی میزان نزاع در استان بودیم.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان بیان کرد: در بسیاری موارد مشاهده می‌شود افراد آسیب‌دیده در نزاع و یا تصادفات جرحی با همان ظاهر خون آلوده و پیش از مراجعه به مراکز درمانی، برای تعیین خسارت به پزشکی قانونی مراجعه و تصور می‌کنند با چنین وضعیت ظاهری خسارت بیشتری به آنان تعلق می‌گیرد.

نظیفی افزود: مراجعه به پزشکی قانونی قبل از دریافت خدمات اولیه درمانی هیچ تاثیری در تعیین خسارت ندارد و آنچه مبنای صدور نظریه کارشناسی قرار می‌گیرد نوع جراحت است.

وی عنوان کرد: دیگر چیزی به نام طول درمان در پزشکی قانونی تعیین نمی شود و این هم یکی دیگر از باورهای نادرست به یادگار مانده از گذشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: در این مدت نیز ۴۶ نفر دچار غرق شدگی شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۲۷ نفر بوده، ۷۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

نظیفی در مورد مسمومیت با گاز مونواکسید کربن بیان داشت: در این مدت تعداد مسمومیت‌ها دو نفر بوده که نسبت به مدت مشابه افزایش و کاهشی نداشته‌ایم.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در خصوص سقط جنین در این مدت عنوان کرد: شش ماهه امسال ۹۰ مورد سقط جنین داشته‌ایم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۷۳ مورد بوده رشد ۲۳ درصدی را نشان می‌هد/ ایسنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1198

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود