بسته آموزشی تغذیه سالم؛ شیر ماده ای دارای ترکیبات ویژه و نزدیک به خون...

تاریخ انتشار : 4 آبان 1398, 12:27
بر اساس تحقیقات انجام شده  مصرف 200  لیتر  شیر در طی سال علاوه بر افزایش رشد و تضمین سلامتی جسمی، موجب بالا رفتن سطح  هوش و قدرت  فراگیری  می شود.

افزایش توان کاری، طول عمر و پیشگیری از ناتوانی و از کارافتادگی زودهنگام، از دیگر مزایای مصرف روزانه شیر است.

آنچه گفته شد تنها در صورت استمرار در مصرف شیر امکان پذیر است.

مصرف شیر در هیچ مقطع سنی نباید قطع شود و همواره به مصرف آن نیازمندیم.

برای اینکه مصرف مستمر شیر قابل تحمل شود باید از همان دوران کودکی پس از اینکه کودک از شیر گرفته شد مصرف شیر را شروع کند. چرا که با قطع مصرف شیر تولید آنزیم هضم کننده ی قند شیر متوقف شده و فرد نسبت به مصرف شیر در دوران میانسالی و کهنسالی دچارعدم تحمل و یا عوارض گوارشی ناشی از مصرف آن، از جمله نفخ معده، دل پیچه و حتی اسهال می شود. (برای رفلکس داران به نظر پزشک معالج باید عمل شود)

مصرف روزانه نیم لیتر شیر معادل دو لیوان، 50 درصد پروتئین مورد نیاز افراد بزرگ سال را فراهم می نماید.

چربی موجود در شیر علاوه بر انرژی زا بودن دارای ویتامین های محلول در چربی مانند «آ» و «د»، می باشد.

ویتامین های «ب1»، «ب2»، «ب3»، «ب6»، اسیدفولیک، «ب12» و پانتوتنیک اسید است که همگی از گروه ویتامین های «ب» هستند از دیگر ویتامینهای موجود در شیر می باشند.(بی دلیل نیست که در حدیثی از پیامبر اکرم آمده است،«تنها چیزی که می تواند جای آب و غذا را کاملاً پر کند، شیر است.»

شیر دارای انواع مواد معدنی مانند کلسیم، فسفر، منیزیم، روی و پتاسیم است.(مصرف دولیوان شیر در روز کلسیم مورد نیاز کودک شما را به خوبی تامین می کند)

توجه به نکاتی در خصوص مصرف شیر:

از شیرهای پاستوریزه استفاده کنید چرا که در دمای بالا با مدت زمان کم حرارت داده شده اند و این دما و مدت زمان کم باعث می شود ویتامین های موجود در شیر از بین نرود .(جوشاندن بیش از اندازه باعث از بین رفتن ویتامین های موجود در شیر خواهد شد)

شیر را درون یخچال نگهداری کنید و در خریدها به عنوان آخرین قلم خود در نظر بگیرید زیرا در دمای مناسب ماندن بسیار مهم است .

برای اردوها و مسافرت از شیرهای پاکتی استریل شده استفاده نمایید (به مدت 4 ماه می توانند به صورت درب بسته در دمای محیط قرار بگیرند)

شیر را به صورت درب بسته و با همان پاکت خود در داخل یخچال نگهداری نمایید .و از جابجا نمودن آن به ظرف دیگر برای نگهداری در یخچال خودداری نمایید.

نور آفتاب غیر از بدمزه  شدن باعث از بین رفتن ویتامین(ب2) موجود در شیر خواهد شد.


مهندس چراغی/ کارشناس بهداشتی پایگاه خبری پلدخترنیوز


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1173

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود