معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خبر داد: تایید ۲۸هزار پرونده خسارت کشاورزی در کارگروه استانی/ لایه روبی سه نقطه پلدختر، بابازید و چم مهر توسط بنیاد مسکن در حال اجراست/ ۱۲۷ نقطه از رودخانه های لرستان نیازمند لایروبی است

تاریخ انتشار : 4 آبان 1398, 09:48
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ گودرز امیری ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: از طریق وزارت نیرو و هیات دولت ۴۵ میلیارد تومان برای این طرحها تخصیص داده شده اما در مجموع یکهزار میلیارد تومان برای لایروبی این ۱۲۷ نقطه نیاز است که قول‌های مساعدی از سوی رئیس جمهوری داده شده است.

وی گفت: در حال حاضر طرح لایروبی سه منطقه پلدختر، بابازید و چم مهر با پیشرفت خوبی و اعتبار ۱۶۰ میلیارد تومان توسط بنیاد مسکن در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه لایروبی ۱۳ منطقه حساس نیز با کمک آب منطقه‌ای و شهرداری‌ها آغاز شده و در حال انجام است ادامه داد: در خصوص پرونده‌های مربوط به بخش کشاورزی تا امروز حدود ۲۸ هزار پرونده به تائید کارگروه استانی رسیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به حدود ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر جاده‌های آسیب دیده بر اثر سیل امسال افزود: تا این لحظه جاده پلدختر بازسازی شده و باقی مسیرها هم به‌طور موقت برقرار شده است.

امیری تصریح کرد: دولت مبلغ ۳۴۵ میلیارد تومان در بخش راه‌ها و جاده‌ها به استان اختصاص داده که در روند اقدامات، پیمانکاران انتخاب شده‌اند.

وی یادآور شد: این پیمانکاران جهت مرمت ۷۰۰ پل در این استان شروع به‌کار کرده‌اند که حدود ۹۰ پل در حال مرمت و بازسازی و ۷۰ پل در مرحله آغاز به‌کار هستند/ ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1172

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود