رئیس دادگستری پلدختر مطرح کرد: نظارت بر ساخت، سرعت و تجهیز جاده پلدختر_خرم آباد/ با تمام کسانی که قصد سو استفاده انتخاباتی از هدایای خیرین را دارند برخورد می شود/ شهرداری اولویت خود را در ترمیم معابر منتهی به مدارس قرار دهد

تاریخ انتشار : 30 مهر 1398, 14:59
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، اکبر رشیدی ظهر امروز سه شنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ در جلسه شورای پیشگیری وحفظ حقوق بیت المال ،اراضی ومنابع طبیعی و حفظ حقوق عامه که در سالن شهدای فرمانداری برگزار شد با بیان اینکه نیروهای ارتش،سپاه پاسداران وجهادی از اقصی نقاط کشور جهت کمک به مردم سیل زده پلدختر آمدند اظهار داشت: نیروهای جهادی کمال همکاری ونوع دوستی را برای کاهش وترمیم آلام مردم انجام دادند که از همه آنها تشکر وقدردانی می کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر زمان بازسازی زیرساخت ها،اماکن عمومی ومنازل مسکونی مردم است افزود: اعتبارات میلیاردی در اختیار دست ندارکاران قرار گرفته که سازمانها،ادارات ونهادهای خدمات رسان باید از این موقعیت کمال استفاده را ببرند وخسارات وارده را با این اعتبارات جبران نمایند البته همه پای کار بوده وهستند.

رئیس دادگستری پلدختر با اشاره به اینکه اولویت های پیشگیری از آسیب های احتمالی آینده ساخت وتکمیل دیواره ساحلی،ترمیم جاده های دسترسی پلدختر به شهرهای اطراف است عنوان کرد: جاده های پلدختر به اندیمشک، پلدختر به خرم آباد وجاده دهلیج باید در اولویت باشد وتدبیر لازم درباره پل ارتباطی غرب به جنوب که در جوار روستای بابازید قرار دارد اندیشیده شود که آیا در صورت وقوع سیلاب پل از ایمنی کافی برخوردار است یا نه؟

وی بیان کرد: نظارت بر ساخت، سرعت و تجهیز جاده پلدختر به خرم آباد باید مدنظر قرار بگیرد. 

رشیدی با هشدار به دستگاه های وادارات پلدختر گفت: چنانچه در اثر سهل انگاری،کم کاری وبه تاخیر انداختن کارهایی که باید انجام شود وانجام نمی گیرد خسارت مالی،جسمی وجانی به مردم وارد شود قطعا به شدت با مسئول و مسئولان مربوطه برخورد می شود چون هم اعتبارات کافی تصویب شده وهم موقعیت شهرستان یک موقعیت خاص است 

وی با اشاره به اینکه مردم سیل زده شهرستان پلدختر در حال ساخت وبازسازی اماکن مسکونی خود هستند تصریح کرد: ادارات خدمات رسان در حد وُسع خود به مردم خدمات ارائه بدهند واداراتی که اعتباراتی برای دادن جبران خسارت به مردم بدهند بدون هیچ گونه تبعیضی این کار را انجام بدهند.

رئیس دادگستری پلدختر با بیان اینکه ستاد پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی تشکیل و اعضای آن مشخص شدند خاطر نشان کرد: با توجه به شایعات پخش شده به تمام کسانی که قصد سو استفاده از هدایای خیرین را دارندتا در زمان انتخابات به نفع کاندید خود استفاده کنند هشدار می دهیم اگربا چنین موضوعی برخورد کنیم قطعا به شدت برخورد خواهیم کرد چون از یک طرف حق مردم استفاده از این هدایا است واز طرفی دیگر سو استفاده از آن یک نوع تبلیغ خارج از موعد است وجرم محسوب می شود.

اکبررشیدی اظهار داشت: روسای ادارت، بانکها و موسسات اگر ارائه خدمات وتسهیلات خود را منوط به این بدانند که مراجعه کننده به فلان فرد رای بدهد این هم از مواردی است که هیچ گونه اغماضی با این افراد نخواهیم داشت. 

وی افزود: ادارات مثل جهاد کشاورزی، راه وشهرسازی، بنیاد مسکن وشهرداری باید دقت داشته باشند که اگر افرادی قصد تعرض به اراضی دولتی،ملی وتعرض به حقوق عامه مثل کوچه، معابر وخیابان را دارنداز همان ابتدا برخورد لازم با این افراد صورت بگیرد و وقوع سیلاب ووضعیت پیش آمده سبب نشود وظیفه خودمان که حفظ حقوق بیت المال است را فراموش کنیم.

رئیس دادگستری پلدختر عنوان کرد: با توجه به اینکه یکی از پلهای داخل شهر پلدختر به علت ساخت دیواره ساحلی قابل استفاده نیست واز طرفی تنها جاده دسترسی وارتباط ضلع شرقی وغربی پل شهدای دولت است سبب ترافیک ومشکل برای تردد مردم شده که مسئولان باید در اسرع وقت نسبت به ترمیم پل اقدام کرده وکوچه ها وخیابانها را از نخاله های ساختمانی پاکسازی کنند تا تردد در شهر آسانتر شود.

وی افزود: شهرداری اولویت خود را در ترمیم ومعابر منتهی به مدارس قرار دهد چون در هنگام خروج مدارس نوبت صبح وورود دانش آموزان نوبت عصر ترافیک شدیدی رخ می هد که باید این امر را در نظر بگیرند که سبب خسارت به دانش آموزان پایه های پایین تر نشود‌.

رئیس دادگستری پلدختر با اشاره به اینکه بعضی اماکن در برخی مناطق مثل دردیا و مسکن مهر به سبب کمبود امکانات وعدم رسیدگی به مناطق جرم خیز معرف شدند عنوان کرد: ظاهرا اختلافاتی در خصوص اینکه متصدی ارائه خدمات به این مناطق است وجود دارد که آیا در مسکن مهر بنیاد مسکن باید خدمات ارائه بدهد یا شهرداری؟که فرماندار پلدختر باید هر چه زودتربه این اختلاقات پایان بدهد تا مردم تکلیف خود را بدانند.

وی بیان کرد: در منطقه دردیا هم این اختلاف وجود دارد که آیا این قسمت جز شهر قرار  دارد یا نه؟ که باید این موضوع بررسی وتعیین تکلیف شود ومسئولان بگویند که مشکل چیست که این اختلافات وجود دارد.

رشیدی ضمن تشکر از ستاد معین اصفهان که بازسازی شهر پلدختر را بر عهده دارد ‌گفت: ستاد اصفهان باید این موضوع را مد نظر قرار بدهد که خدمات را بدون تبعیض به مردم ارائه بدهد که خدا را شکر اعتراضات جدی وجود نداشته است.

وی تصریح کرد: جهت سرعت کار بنیاد مسکن  ومشکل انحصار وراثت واراضی به نام مورث طرفین بوده ونیاز به انحصار داشت یک شعبه در داگستری جهت صدور انحصار وراثت وشعبه ای جهت تایید وتنفیض قراردادهای عادی تشکیل شده است


گزارش از: فروزه حاتمی


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1160

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود