امروز: سه شنبه، 8 آذر 1401
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار حوادث » مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان در شورای اطلاع رسانی استان مطرح کرد: خسارت ۸هزار میلیارد تومانی سیل به زیرساخت های لرستان/ ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض به بخش مسکن لرستان اختصاص یافت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان در شورای اطلاع رسانی استان مطرح کرد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان در شورای اطلاع رسانی استان مطرح کرد: خسارت ۸هزار میلیارد تومانی سیل به زیرساخت های لرستان/ ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض به بخش مسکن لرستان اختصاص یافت

کد خبر: 1159
  • 1
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز،  غلامرضا آقامیرزایی امروز در شورای اطلاع‌رسانی استان لرستان که با حضور معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار و اصحاب رسانه برگزار شد با اعلام اینکه میزان کل خسارت‌های برآورده شده ناشی از سیل فروردین‌ماه سال 98 به زیرساخت‌های استان لرستان هشت هزار میلیارد تومان است، اظهار داشت: تاکنون یک‌ هزار میلیارد تومان از خسارات وارده به استان در هیئت دولت مصوب و تا به امروز 70 درصد از آن به استان لرستان تخصیص یافته است.

وی افزود: سیل اخیر بیش از هزار و 500 میلیارد تومان به بخش مسکن، 700 میلیارد تومان به واحدهای صنفی، 780 میلیارد تومان به بخش زراعی و کشاورزی خسارت وارد کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه آنچه که به طرق مختلف و به بهانه سیل به استان لرستان تاکنون پرداخت شده 941 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار زیرساختی است، عنوان کرد: هزار و 125 میلیارد تومان تسهیلات به بخش مسکن اختصاص یافته که این مبلغ در اختیار استان است و تا امروز نیز 800 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی بیان کرد: تاکنون 330 میلیارد تومان اعتبار بلاعوض به بخش مسکن اختصاص یافته که تا به امروز 180 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

آقامیرزایی از اختصاص 80 میلیارد تومان اعتبار جهت خرید پک لوازم خانگی توسط بنیاد برکت خبر داد و خاطرنشان کرد: 270 میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی در اختیار استان است و از طرف دیگر 290 میلیارد تومان دیگر کمک بلاعوض به بخش کشاورزی استان مصوب شده که تاکنون 145 میلیارد تومان آن به حساب لرستان واریز شده است.

وی تصریح کرد: 1.5 میلیارد تومان بنیاد برکت جهت پمپاژهای استان به حساب استان واریز کرده که در اختیار سازمان جهاد کشاورزی است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با اشاره به اینکه حدود هزار راس دام با مبلغی حدود 2.5 میلیارد تومان توسط بنیاد برکت خریداری و بین دامداران خسارت‌دیده مناطق سیل‌زده استان توزیع شده است، گفت: یک میلیارد تومان بنیاد برکت کمک نقدی به سیل‌زده‌های استان داشته است.

وی از اختصاص 5.3 میلیارد تومان به صنعت و معدن استان خبر داد و اظهار داشت:  350 میلیارد تومان به روستاهای خسارت‌دیده سد سیمره ختصاص یافت که در کل همه پرداختی‌های استان نزدیک به سه هزار و 400 میلیارد تومان می‌شود.

آقا میرزایی به سفر نوبخت معاون رئیس جمهور به استان لرستان اشاره کرد و افزود: در این سفر ساخت دو هزار واحد مسکن برای محرومین به استان لرستان تخصیص یافت که بنیاد مسکن استان نیز متعهد شده که ظرف مدت زمان 11 ماه این واحدها را به هم‌استانی‌های عزیز تحویل دهد. تاکنون  نیز 92 پروژه شهری و 128 پروژه دستگاه‌های اجرایی شروع شده  که 85 درصد آن‌ها پیمانکار انتخاب شده است.

وی عنوان کرد: طی جلسه با بخشداران 50 تا 60 میلیارد تومان در راستای حل مشکلات روستاهای خسارت‌دیده و زیرساخت‌ها بین روستاهای سیل‌زده توزیع خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه از 46 هزار واحد مسکونی ارزیابی شده 34 هزار و 760 واحد به عنوان واحدهای خسارت‌دیده اعلام شده است، خاطرنشان کرد: کار 18 هزار و 168 واحد تعمیری شروع شده و 17 هزار و 952 واحد کار تعمیر تمام و به مالک تحویل داده شده است.

وی تصریح کرد: در رابطه با واحدهای احداثی که عمده کار ما است و بازه زمانی تا پایان اسفندماه است تا به امروز 30 هزار و 741 واحد به بانک معرفی که این تعداد دارای 45 هزار و 312 فقره وام بوده‌اند و تاکنون 37 هزار و 591 فقره از آن‌ها پرداخت شده است باید گفت که خوشبختانه در بخش مسکن کار با سرعت خوبی پیش می‌رود و تاکنون ساخت هزار و 400 واحد تمام شده است.

آقا میرزایی باتاکید به اینکه اتفاق خوبی که در استان می‌افتد بحث احداث دیوارهای حفاظتی است، گفت: این دیوارها در شهر پلدختر و روستای چم‌مهر با پیشرفت فیزیکی بیش از 30 درصد در حال اجرا هستند.

وی با اشاره به وضعیت جاده خرم‌آباد- معمولان- پلدختر اظهار داشت: آسفالت موقت این جاده انجام شده ولی کار عمده و اساسی آن تقریبا سه سال طول می‌کشد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان  از تعمیر 310 مدرسه در مناطق سیل‌زده خبر داد و افزود: سیل اخیر 113 مدرسه را تخریب که عملیات احداث آن‌ها آغاز شده و تا به امروز 31 مورد آن به اتمام رسیده است.

وی با اعلام اینکه 30 هزار و 806 پرونده در بخش کشاورزی تشکیل شده است، عنوان کرد: در این حوزه مشکلی داریم و کندی کاری که وجود دارد مربوط به استان نیست امیدوار هستیم تا یک ماه آینده پرداخت نیز در بخش کشاورزی انجام شود/ تسنیم

دسته بندی: اخبار / اخبار حوادث
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید