دادستان پلدختر خبر داد: هشدار ‌و برخورد قاطع در خصوص استفاده شخصی از خودروهای دولتی/ استفاده شخصی از خودروهای دولتی، غیرمجاز و خلاف قانون است

تاریخ انتشار : 28 مهر 1398, 16:33
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، مرید شیخی روز یکشنبه ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: متاسفانه مشاهده شده برخی کارکنان ادارات دولتی و نهادهای وابسته به دولت، بر خلاف قانون، بجای نگهداری از اموال دولتی و جلوگیری از حیف و میل بیت المال از هر جهت، از خودروهای دولتی در وقت غیراداری استفاده شخصی می کنند.

وی استفاده شخصی از خودروهای دولتی را خارج از عرف دانست و افزود: با توجه به این که خودروهای دولتی تنها برای امور مربوط به کارهای اداری باید استفاده شوند، انجام امور شخصی با آن با هر عنوان و دلیلی توجیه قانونی ندارد.

دادستان پلدختر گفت: استفاده شخصی از خودروهای دولتی، غیرمجاز و خلاف قانون است، بنابر این روسا و کارکنان ادارات دولتی موظف هستند در پایان وقت اداری خودروهای دولتی را در پارکینگ اداره مربوطه پارک و از خارج کردن آن خودداری کنند.

شیخی افزود: استفاده از خودروهای دولتی در راستای انجام وظایف و کارهای اداری باید همراه با برگ ماموریت و قید ساعت ورود و خروج برای راننده و سرنشین باشد در غیر این صورت راهنمایی و رانندگی و پلیس راه نسبت به کنترل آن اقدام کند و چنانچه فاقد مجور باشد آن را توقیف کند.

وی یادآورشد: در اجرای ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی استفاده اختصاصی از خودروهای دولتی در ساعات اداری و غیراداری جرم محسوب می شود.

دادستان پلدختر افزود: با آن دسته از مسئولانی که نسبت به بیت المال بی تفاوت باشند با هرگونه تخلف و خروج از دایره قانون،  قاطعانه برخورد و اجازه استفاده از بیت المال داده نمی شود.

شیخی گفت: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی موظف هستند از اول آبان ماه سال جاری نسبت به کنترل خودروهای دولتی حین استفاده شخصی یا خروج آن از کشور نسبت به توقیف و هدایت آن به پارکینگ اقدام کنند تا مراحل قانونی آن طی شود.

وی یادآورشد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضاییه مبنی بر برخورد جدی با مفاسد اقتصادی، تمام مسئولان شرکت ها و بانک های دولتی و خصوصی در صورت مشاهده و اطلاع از فساد و پولشویی باید موارد را بلافاصله به مرجع قضایی گزارش دهند.

دادستان پلدختر افزود: هرگاه مقامات و اشخاص رسمی از وقوع یکی از جرایم غیرقابل گذشت در حوزه کاری خود مطلع شوند، مکلف به اطلاع دادن آن به دادستان هستند.

شیخی از مردم خواست تا برای شناسایی مجرمان احتمالی و پیشگیری از افزایش وقوع جرم، همکاری داشته و با مشاهده آن مراتب را به دادستان اعلام کنند/ مهرلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1156

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود