در شورای برنامه‌ریزی لرستان مطرح شد؛ تفاوت ۲هزار میلیاردی در پرداخت خسارات سیل به لرستان/ رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه دستور بررسی داد

تاریخ انتشار : 24 مهر 1398, 00:44
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در شورای برنامه ریزی، توسعه و اقتصاد مقاومتی لرستان با اشاره به تفاوت آمار و ارقام اعلام شده در حوزه پرداخت خسارات سیل لرستان اظهار داشت: آنچه که از سوی امام جمعه محترم بیان شد و همکاران من آمار دارند احساس می کنم حتما باید تحقیق صورت بگیرد، بر اساس گزارشاتی که پرداخت های ما نشان می دهد اعداد دیگری است که به ریز آن ها را اشاره می کنم.

وی با بیان اینکه از نظر تسهیلاتی که در بخش مسکن به صورت وام باید داده شود بالغ بر هزار و ۱۲۵ میلیارد اختصاص یافته است، تصریح کرد: کمک بلاعوض مسکن ۳۳۰ میلیارد بوده است، کمک بلاعوض در بخش کشاورزی ۲۷۰ میلیارد بوده است و در بخش تملک دارایی ها ۹۳۵ میلیارد اعتبار اختصاص یافته است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با تاکید بر اینکه نزدیک ۳ هزار میلیارد برای جبران خسارات سیل لرستان تخصیص یافت، افزود: حتما بیان ارزشمند نماینده ولی فقیه در لرستان را احترام می گذارم که فرمودند هزار میلیارد اختصاص یافته است. حتما باید بررسی شود. دولت خود را موظف و مقید می داند که پشتیبانی کند جبران خسارت مسکن را، خسارت زیربناهایی که در حادثه سیل پیش آمد باید جبران شود.

نوبخت با اشاره به اینکه از شما استاندار لرستان طلب می کنم این کمیته را به ریاست دکتر عدل تشکیل داده و قبل از پایان هفته علت تفاوت آمار گزارش داده شود، اظهار داشت: سه برابر عدد است، خیلی تفاوت دارد. ۳ هزار میلیارد تومان پرداختی هایی است که به این امر اختصاص یافته و با هزار میلیارد متفاوت است.

وی با بیان اینکه البته مردم اعداد را با آنچه در سفره خود است مقایسه می کنند، تصریح کرد: این نخستین تعهدی نیست که دولت نسبت به مردم لرستان داشته است. در مورد سفری که در دولت یازدهم آقای رئیس جمهور به لرستان داشتند،  اینگونه گفته می شود که «می آیند می گویند می روند»، اگر دولت مردان متعهد به تعهدات نباشند که جای تاسف است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با تاکید بر اینکه آنچه در سفر رئیس جمهور به لرستان صورت گرفت برای ۵۴ مصوبه ۶۲۶ میلیارد تعهد اعلام شد، افزود: میزان اعتبار اختصاص یافته برای ۵۴ پروژه به ریز مشخص است،  آنچه تا امروز پرداخت شد بالغ بر هزار و ۳۳۱ میلیارد است. یعنی ۲۱۳ درصد تعهد پرداخت شده است.  البته هنوز همه طرح و پروژه ها به اتمام نرسیده و دلایل مختلفی دارد که از حوصله جلسه خارج است.

نوبخت یادآور شد: از ۵۴ پروژه مصوب سفر هیئت دولت به لرستان ۳۴ پروژه تکمیل شده، ۷ پروژه بالای ۷۰ درصد پیشرفت دارد و ۱۳ پروژه زیر ۷۰ درصد پیشرفت دارد.  هنوز باید مبالغی بدهیم تا آن ۵۴ پروژه بتواند به اتمام برسند.

وی گفت: در استان های دیگر از ۲۶ هزار میلیارد تعهد در سفرهای رئیس جمهور بیش از ۴۶ هزار میلیارد پرداختی داشته ایم. البته بازهم باید تلاش بیشتری صورت گیرد/ مهر



لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1144

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود