مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان مطرح کرد: بازسازی ۳۱۰۰ واحد خسارت‌دیده از سیل پلدختر توسط بنیاد مسکن استان اصفهان/ عملیات ساخت ۸۰۰ واحد تا پایان امسال انجام خواهد شد

تاریخ انتشار : 22 مهر 1398, 22:05
به گزارش خبرگزاری پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ غلامحسین خانی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت روز ملی روستا و عشایر اظهار داشت: از 1405 روستای سکونت‌دار استان اصفهان 935 روستا بیش از 20 خانوار جمعیت دارد که باید برای آنها طرح هادی روستایی تهیه کنیم. از این تعداد 8 روستا باقی مانده که طرح هادی امسال در آنها اجرا می‌شود.

وی افزود: تا پایان شهریورماه امسال بیش از 101 میلیارد تومان در طرح هادی در 428 روستای استان اصفهان هزینه شده که 28 میلیارد و 700 میلیون تومان از محل تملک دارایی و منابع ملی بوده است. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان ادامه داد: امسال 72 میلیارد و 800 میلیون تومان به طرح هادی روستایی استان اختصاص پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه از سال 84 تا کنون 86 هزار و 934 واحد مسکونی روستایی برای دریافت وام به بانک‌ها معرفی کرده‌ایم، گفت: از این تعداد 54 هزار و 844 واحد مسکونی در روستاها ساخته شده و روستاییان در آن ساکن شده‌اند. امسال نیز سهمیه استان اصفهان 10 هزار و 500 واحد مسکونی روستایی است که 4 هزار و 535 واحد به بانک‌ها معرفی شده و در حال ساخت است.

خانی از ارائه تسهیلات بانکی 40 میلیون تومانی با کارمزد 5 درصدی با اقساط 12 ساله برای احداث مسکن روستایی به روستاییان خبر داد.

وی اضافه کرد: از 8 هزار و 500 واحد آسیب‌دیده از سیل 98 در استان اصفهان برای 5 هزار و 600 واحد مراحل ثبت‌نام و تشکیل پرونده انجام شده و 3 هزار و 320 واحد می‌توانند از تسهیلات بانکی 40 میلیون تومانی با کارمزد 5 درصدی در شهرها و 4 درصدی در روستاها برای احداث مسکن استفاده کنند که شامل 10 میلیون تومان کمک بلاعوض است. برای این منظور 3 ستاد بازسازی در شهرستان‌های سمیرم، فریدونشهر و تیران و کرون تشکیل داده‌ایم.

به گفته مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان از محل این تسهیلات تا کنون 574 میلیارد تومان وام و 26 میلیارد تومان کمک بلاعوض به صاحبان واحدهای مسکونی خسارت‌دیده استان پرداخت شده است.

وی به تخصیص تسهیلات تعمیرات به واحدهای بوم‌گردی و اشتغال‌زایی روستایی اشاره و بیان کرد: روستای زفره استان اصفهان به محل فعالیت رشته قلم‌زنی تبدیل شده است. تلاش می‌کنیم با تفکیک زمین‌های ملی و اختصاص آنها به روستاییان به آنها کمک کنیم.

خانی درباره اجرای طرح مسکن اقدام ملی در استان اصفهان اظهار داشت: برای اجرای این طرح در اصفهان 3 قرارداد با شهرهای جدید بهارستان و مجلسی منعقد شده و فعلاً 2 هزار و 500 واحد مسکونی سهم استان اصفهان است. ثبت‌نام در طرح اقدام ملی از طریق سامانه انجام می‌شود و به افرادی تعلق می‌گیرد که مالک مسکن نباشند.

وی درباره بازسازی واحدهای مسکونی خسارت‌دیده در زلزله کرمانشاه افزود: از آبان ماه 96 در سرپل‌ذهاب مستقر شدیم و علاوه بر تعمیر 12 هزار واحد مسکونی، 3 هزار و 200 واحد را نیز احداث کردیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان با اشاره به استقرار در منطقه سیل‌زده پلدختر از 13 فروردین ماه امسال ادامه داد: 3 هزار و 648 واحد مسکونی و تجاری آسیب‌دیده در شهرستان پلدختر و روستاهای بخش مرکزی آن را مورد کارشناسی قرار داده و بازسازی حدود 3 هزار و 100 واحد به پایان رسیده است و کار ساخت 800  واحد را نیز در دستور کار داریم که تا پایان امسال انجام می‌شود/ تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1138

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود