فرمانده انتظامی لرستان مطرح کرد: نیاز ۱۲ میلیاردی برای استقرار سامانه هوشمند نظارتی در لرستان/در تیراندازی های اخیر به شدت به دنبال مخلان نظم و آسایش مردم هستیم/ از اواخر آبان ۹۶ تا کنون ۱۴ نفر در مراسم های عروسی کشته شده اند

تاریخ انتشار : 20 مهر 1398, 17:06
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سردار محمد مهدیان نسب در دیدار با رئیس کل دادگستری لرستان در خصوص آگاهی بخشی به آحاد مردم، اظهار داشت: طرحی را با عنوان «مسجد به مسجد» در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد که ۶۰۰ نفر از معتمدین با نیروی انتظامی همکاری دارند و بر این اساس افسران مجرب  نیروی انتظامی در خصوص ارشاد عموم جامعه و آسیب های اجتماعی که گریبان گیر فرزندان به خصوص در ایام مدارس می شود به مساجد مراجعه و در این باره به ارشاد مردم می پردازند.

وی، افزود: نیروی انتظامی همواره از اصول خود عدول نکرده و در برخورد با مرتکبین با جرایم خشن مر قانون را رعایت کرده و با مجرمین جرایم خشن برخورد قاطعی خواهد داشت.

فرمانده انتظامی لرستان، ادامه داد: در تیراندازی های اخیر به شدت به دنبال مخلان نظم و آسایش مردم هستیم و با کارهای فنی و پلیسی و بهره برداری از تجهیزات پیشرفته ای که در اختیار داریم این عوامل به موقع دستگیر می شوند.

سردار مهدیان نسب ضمن اشاره به تیراندازی در مراسم های شادمانی، بیان داشت: از اواخر آبان ۹۶ تا کنون ۱۴ نفر در مراسم های عروسی کشته شده اند که به نوعی کام خود و اطرافیان خود را تلخ کرده اند و می طلبد مردم در این خصوص احتیاط بیشتری را داشته باشند.

وی، عنوان کرد: دستگاه «آرسنال»  برای ثبت گلوله و یکتایی گلوله هر اسلحه در اختیار نیروی انتظامی است که بدین سبب می توان برای هر اسلحه شناسنامه ای تشکیل داد که می طلبد دیگر ارگان ها با نیروی انتظامی همکاری مفید و موثری داشته باشند.

فرمانده انتظامی لرستان، ادامه داد: استقرار سامانه های هوشمند نظارتی از مقدمات ایجاد نظم و امنیت در استان است که در این خصوص نیروی انتظامی نیازمند بیش از ۱۲ میلیارد تومان بودجه برای تخصیص دوربین های شهری است.

سردار مهدیان نسب در خصوص مشاغلی که ایجاد مخاطرات برای مردم دارند، بیان داشت: با توجه به اینکه لرستان جز استان هایی با نرخ آمار بیکاری بالا است به همین دلیل برخی افراد برای امرار و معاش و کسب درآمد به طرف شغل هائی می روند که مخاطراتی برای آنها دارد.

وی، در ادامه از جمله این مشاغل راننده هایی هستند که با خودروی شخصی اقدام به باربری کالای قاچاق می کنند که در بین مردم به ماشین های شوتی شناخته می شوند/ مهرلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1134

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود