به جای شعار دادن، در حراست از رای مردم عملگرا باشید.

تاریخ انتشار : 19 مهر 1398, 19:45
قانون مداری، بی طرفی و برگزاری انتخابات سالم راهبردهای وزارت کشور، استاندار و استانداری لرستان است. باید تلاش کنیم تا انتخاباتی قانونمند، سالم و بیطرفانه برگزار شود و از هرگونه خدشه به اعتماد مردم و ایجاد شبهه در نوع عملکردمان جلوگیری کنیم.

فرمانداران و بخشداران باید توجه کنند ما تمام تلاشمان اعمال قانون برای برگزاری انتخابات است و ما مجری انتخابات هستیم و برگزاری انتخابات باید در کمال صحت و سلامت و اعتماد مردم باشد. این چند جمله در خصوص تضمین سلامت انتخابات و حراست از رای مردم، موضع گیری محمود ثمینی معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان از بدو ورود به استان میباشد.

استاندار، معاون سیاسی و مجریان انتخابات باید بدانند که حراست از رای مردم و سلامت انتخابات صرفاً به روز اخذ رای و شمارش آراء محدود نخواهد شد، بلکه برگزاری انتخابات سالم متضمن رعایت اقدامات اجرایی و اتخاذ تصمیمات در بازه زمانی چند ماه قبل از روز انتخابات است و باید از مدت‌ها قبل محیط برگزاری انتخابات، سالم سازی شود.

می‌بایست از عزل و نصب‌های سیاسی جلوگیری شود و فضای دستگاهای اداری مورد نظارت جدی قرار گیرد و مانع از آن شود که ارائه خدمات عمومی به مردم، سیاسی و منوط به دادن رأی در انتخابات به شخص خاصی شود. استاندار و تیم استانداری نباید اجازه دهند فضای دستگاههای اداری و خدماتی سیاسی شده و برخی ادارات پایگاه کاندیدای خاص در انتخابات مجلس شوند و به ستاد انتخاباتی تبدیل شوند. برگزاری انتخابات پرشور و باشکوه در سلامت و امنیت تکلیف استانداری است.

اگرچه تعیین سرنوشت مردم توسط خود مردم و در پای صندوق‌های رای اتفاق می‌افتد ولی مدیریت سیاسی همه بخش‌های انتخابات و جلوگیری از شکل‌گیری حاشیه و اتفاقات ناگوار وظیفه مهم و حساسی است که  مدیریتی با ظرافت و باتجربه می‌طلبد.

انتظار میرود استاندار و تیم استانداری نظارت و دقت خود را بیشتر کرده و در حراست از رای مردم کوشا و عملگرا باشند


مجتبی پسند/ سردبیر پایگاه خبری پلدخترنیوز


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1133

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود