رئیس اداره بهزیستی پلدختر درجلسه کمیته هماهنگی و پیگیری مناسب سازی این شهرستان مطرح کرد: برخی مدارس ودانشگاهای پلدختر برای تردد معلولان مناسب سازی نشدند/ در بازسازی زیرساخت های شهری،مناسب سازی رعایت شود/ ۱۵درصد جمعیت شهرستان نیازمندمناسب سازی هستند

تاریخ انتشار : 2 مهر 1398, 16:05
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، عبدالرضا پاپی الوار ظهر امروز در جلسه کمیته هماهنگی وپیگیری مناسب سازی این شهرستان که در سالن شهدای فرمانداری برگزار شد با بیان اینکه در پلدختر بیش از چهار هزار معلول وجود دارد اظهار داشت: اگر علاوه بر معلولان، سالمندان را نیز به حساب بیاوریم بیش از 15 درصد جمعیت این شهرستان نیاز به مناسب سازی دارند.

وی با بیان اینکه مناسب سازی فقط وظیفه سازمان بهزیستی نیست افزود: بهزیستی متولی نظارت بر کار دستگاه های دولتی در بحث مناسب سازی است که انتظار داریم با توجه به جمعیت 15درصدی نیازمند به مناسب سازی توجه خاصی به این موضوع شود.

رئیس اداره بهزیستی پلدختر عنوان کرد: با توجه به سیلاب فروردین ماه بسیاری از زیرساخت های ما تخریب شده اند، در بازسازی آنها استانداردهای لازم را رعایت کنیم که در آینده دوباره کاری صورت نگیرد. 

وی با اشاره به اینکه معلولان نمی توانند از بلوارهای زده شده در خیابان هفت تیر عبور کنندبیان کرد: در ساخت زیرساخت های مناسب سازی صورت بگیرد تا معلولان هم بتوانند استفاده کنند.

پاپی الوار گفت: شهرداری های پلدختر و معمولان در بحث دادن ماسه به ادارات و دستگاه ها برای مناسب سازی خوب عمل کردند که از آنها قدردانی می کنیم

وی با اشاره به اینکه متاسفانه خانه های تازه تاسیس بهداشت روستایی برای معلولان مناسب سازی نیستند و معلولان برای ورود به خانه های بهداشت حتما باید یک نفر را همراه خود داشته باشندتصریح کرد: برخی مدارس و دانشگاه ها برای ورود معلولان مناسب نیستند و معلولانی که در دانشگاه پیام نور پلدختر قبول شدند نمی توانند در این دانشگاه تردد کنند.

رئیس اداره بهزیستی پلدختر خاطر نشان کرد: مناسب سازی دستگاه های غیر دولتی تحت نظر بهزیستی انجام شده و جلسه آموزشی برای روسای ادارات ودستگاه‌ ها برای آشنا شدن با بحث مناسب سازی انجام شده است.

گزارش از: فیروزه حاتمی


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1080

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود