مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان در آیین بازگشایی مدارس شهرستان سیل زده پلدختر مطرح کرد: تخریب کامل ۱۱۳ مدرسه استان در جریان سیلاب فروردین‌ماه/ ۳۵۲هزار دانش آموز سال‌تحصیلی را در لرستان آغاز کردند

تاریخ انتشار : 1 مهر 1398, 16:27
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ رضا زینی‌وند با بیان اینکه "ماه محرم امسال با مهرماه تقارن پیداکرده که به‌همین سبب مهر امسال را به‌نام مهر حسینی(ع)، اخلاق‌مداری و مدرسه پویا شروع کردیم"، اظهار داشت: امروز 352هزار دانش‌آموز لرستانی در قالب چهار و 850 مدرسه، 13هزار و 650 کلاس درس و 28هزار فرهنگی سال تحصیلی را با شور حسینی شروع کردند.

وی با ابراز اینکه مهرماه امسال به‌سبب سیلاب مخرب فروردین متفاوت از سال‌های گذشته بود، افزود: 113 مدرسه در جریان سیلاب تخریب کامل، 310 مدرسه دچار آسیب جدی ‌و 179 مدرسه هم تجهیزات خود را از دست دادند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان عنوان کرد: اعتبارات بسیار خوبی برای بازسازی مدارس در نظر گرفته شد که 90میلیارد تومان از طرف خیرین، 34میلیارد تومان از اعتبارات ملی، 57میلیارد تومان اعتبار استانی و بیش‌از 25میلیارد تومان از اعتبار استانداردسازی اختصاص داده شد، هم‌چنین 310 مدرسه لرستان تعمیر و آماده شده در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی 113 مدرسه تخریب‌شده هم شروع شده که برای رفع این مشکل 170 کانکس یا کلاس پیش‌ساخته مهیا شده است.

زینی‌وند گفت: با تلاش‌های انجام‌شده هیچ دانش‌آموزی بدون کلاس و هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود، دانش‌آموزان با آسودگی خاطر در کلاس‌های درس حضور پیدا خواهند کرد.

گزارش از: فیروزه حاتمی


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1077

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود