نماینده ولی فقیه در استان لرستان در آیین بازگشایی مدارس شهرستان سیل زده پلدختر مطرح کرد: بسیج تمام نیروها برای آماده سازی مدارس سیل زده استان/ شهرستان پلدختر از نظر علمی و فرهنگی صاحب امتیاز و درجه است

تاریخ انتشار : 1 مهر 1398, 16:06
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، آیت الله احمد میرعمادی ظهر امروز در آئین بازگشایی مدارس شهرستان پلدختر که در مدرسه شهید کائیدی برگزار شد با بیان اینکه سنگر علم و سنگر جهاد دو سنگر اصلی پیشرفت و عزت واقتدار در جامعه هستند اظهار داشت: جهاد نظامی و جهاد علمی سبب رشد و تعالی انسانها است و در اسلام هیچ چیزی به اندازه جهاد علمی وجهاد نظامی ارزشمند نیست

 وی با اشاره به اینکه قدرت واقتدار در تلاش وسنگر علم، دانش، در دفع دشمن و جهاد است افزود: در سنگر علم ودانش نیرو تربیت شده ودر سنگر نظامی پیشرفت واقتدار اتفاق می افتد که در قرآن کریم خداوند به چهار گروه مومنان، مجاهدان فی سبیل الله، عالمان و دانشمندان وصالحان ونیکوکاران درجه می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با بیان اینکه شهرستان پلدختر شهرستان مقاومی در دوران دفاع مقدس بوده است عنوان کرد: شهر پلدختر دروازه تهاجم رژیم بعث عراق بوده‌ و این شهرستان هم موقع حمله آسیب دیده وهم موقع برگشت دشمن مورد تهاجم قرار گرفته است.

وی بیان کرد: شهرستان پلدختر شهدای زیادی تقدیم انقلاب کرده است و این شهر فرهنگیان، عالمان، بزرگان، تحصیل کردگان نخبه ای دارد واز نظر علمی و فرهنگی نیز صاحب امتیاز و درجه است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ایمان، ولایتمداری مردم شهرستان پلدختر زبانزد است گفت: حادثه سیلاب پلدختر سبب شد که جمع صالحان، نیکوکاران وخیرین به جمع فرهیختگان، مجاهدان ومومنان بپیوندند و صاحب درجه شوند.

وی با بیان اینکه باید قدردان نعمت های الهی را بدانیم تصریح کرد :کمک های مردمی در داخل وخارج کشور از جمله هندوستان برای اینکه دانش آموزان پلدختری از تحصیل باز نمانند کمک کردند واین مدرسه ساخته شد که از آن استفاده کنید پس خوب درس بخوانید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه دانش آموزان بدانند که علم نور و حیات بخش جامعه، برنده ترین سلاح در مقابل دشمن وراهنمای عقل است خاطر نشان کرد: دانش آموزان مسئولیت سنگینی دارند و برای اینکه همه دست به دست هم دادند که مبادا شما یک روز از تحصیل باز بمانید لذا باید قدر اینها را بدانید.

آیت الله میر عمادی اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس همه ایثار کردند وبه میدان آمده و در مقابل دشمن سدی ایجاد کردند وهمدلی خودشان را نشان دادند و ثابت کردند که ما مردم ایران یکپارچه هستیم.

وی افزود: مردم ایران اسلامی در حادثه سیل پلدخترهمدلی، ایثار وفداکاری انجام دادندوهمه تلاش وکوشش کردندکه مشکلات مردم مرتفع وخسارت ها جبران شودکه از همه قدردانی می کنیم.

نماینده ولی فقیه دراستان لرستان عنوان کرد: حضور مسئولان در زنگ مهر در پلدختر نشان می دهد که ما از همه کسانی که در حادثه سیل تلاش کردند قددارنی می کنیم.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب گفتمان پیشرفت وعدالت را تاکید کردند که پیشرفت در علم ودانش است وعدالت در سایه هموار شدن جامعه برای تعالی اتفاق می افتد

گزارش از: فیروزه حاتمی


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1076

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود