امام جمعه پلدختر در دیدار با مسئولین و بسیجیان شهرستان به مناسبت هفته دفاع مقدس مطرح کرد: ضرورت انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل‌های آینده/ در سیلاب پلدختر قسمتی از دوران دفاع مقدس نمایان شد/ انتقال فرهنگ دفاع مقدس باید بصورت علمی و پژوهشی صورت گیرد

تاریخ انتشار : 31 شهریور 1398, 14:31
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید محسن موسوی صبح امروز در دیدار با فرماندهان ونیروهای نظامی و انتظامی که به مناسبت هفته دفاع مقدس در مسجدجامع با بیان اینکه ملت ایران اسلامی هم دفاع مقدس و هم مقاومت را از مکتب امام حسین(ع) یاد گرفته است اظهار داشت: قریب 80جنگ بر پیامبر اکرم تحمیل شده است که پیامبر اسلام همیشه دفاع کرده ودفاع مقدس از صدر اسلام همیشه وجود داشته است. 

وی با بیان اینکه دفاع مقدس از زمان پیامبر به دست ما رسیده که پیشینه بسیار غنی داردافزود: در یک جنگ پیامیر اکرم شروع کننده جنگ نبوده است وپیامبر اکرم و حضرت علی (ع)همیشه دفاع کننده و تجاوز از ناحیه مقابل بوده است وهدف سیدالشهدا هم در کربلا اول این بوده که با ارشاد وتبلیغ ودعوت کردن آنها را زیر پرچم اسلام واقعی قرار دهدلذا آنها متجاوز بودند وتجاوز کردند بنابراین امام حسین(ع) باید دفاع می کردند.

امام جمعه پلدختربا اشاره به اینکه در دفاع مقدس هم ایران اسلامی شروع کننده جنگ نبوده عنوان کرد: رژیم بعث عراق جنگ هشت ساله دفاع مقدس را بر ملت ایران تحمیل کرده ومردم ایران دفاع کردندلذا دفاع مقدس برای ما مثل یک دُر گرانبها است که در هر برهه از زمان باید از آن استفاده کنیم.

وی بیان کرد: دفاع مقدس برای ما یک گفتمان بسیار وسیع است که در دل آن رشادت، شهادت، ایثار و فداکاری نهفته است که هر روز برای ما باید دفاع مقدس باشد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی گفت: خوشحالی دشمن در این است که ملت ایران ونسل جوان آلزایمر دفاع مقدس بگیرند وآن را فراموش کنند چون می دانند تا زمانی که فرهنگ دفاع مقدس در بین ما است نمی تواند یک قدم جلو بیاید وخیلی هم تلاش می کنند که آن را از ما بگیرند.

وی با بیان اینکه انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان وظیفه ما است تصریح کرد: در بحث سیلاب پلدختر شمه ای از دوران دفاع مقدس نمایان شد

امام جمعه پلدختر با اشاره به اینکه زنده نگه داشتن رشادت ها وارزشهای دفاع مقدس برای ما مهم است خاطر نشان کرد: در کار ما برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس ضعف وجود دارد که این یک نوع تهدید برای ما است فرهنگ دفاع مقدس باید به نسل های آینده وجوانان منتقل شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با بیان اینکه ما هرچه داریم از شهدا داریم اظهار داشت: ما سر سفره شهدا نشستیم و باید راه ورسم زندگی شهدا را در زندگی های خود پیاده کنیم.

وی افزود: امروز برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس باید پژوهش انجام شده و به صورت علمی باید به دفاع مقدس پرداخته شود.


گزارش از: فیروزه حاتمی


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1071

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود