استاندار لرستان در ستاد مدیریت بحران استان مطرح کرد: انتقاد از عملکرد ضعیف برخی مدیران استانی در جذب اعتبارات/ مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای جذب اعتبارات راهی وزارتخانه‌ها شوند/ ۶ماه از سیل گذشته، چه کاری انجام داده اید؟

تاریخ انتشار : 30 شهریور 1398, 23:47
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید موسی خادمی شامگاه شنبه در ستاد مدیریت بحران لرستان در سخنانی با تاکید بر لزوم آمادگی دستگاههای امدادی و اجرایی قبل از شروع بارندگی ها، اظهار داشت: همه می دانیم که امکانات محدود است و متناسب با آنچه باید انجام دهیم و نیازی که داریم امکانات نداریم.

انتقاد استاندار لرستان از مدیران

وی با بیان اینکه هر کدام از ما اگر بخواهد بنشیند و «روضه کمبود بخواند»، می تواند تا سه ساعت حرف بزند، افزود: در اینکه در استانی هستیم که در سیلاب قبل دچار خسارت شدیم شکی نیست.

استاندار لرستان، افزود: اینکه که باید پیگیری کنیم که امکانات بیشتری برای استان بگیریم هم حرف درستی است، اما در کشور اینگونه نیست که در کشور خزانه ای باشد و بین ۳۱ استان توزیع شود و هر استان برود سهم خود را بگیرد و بیاورد، ما در کشور تقسیمات شبکه ای توزیع اعتبارات استانی و وزارتخانه ای داریم و اتفاقا ۸۰ درصد اعتبارات از طریق وزارتخانه ها توزیع می شود.

خادمی با تاکید بر اینکه قابل قبول نیست هر مدیری بنشیند و بگوید این کمبودها را دارم، عنوان کرد: خب می دانیم که کمبود دارید، اما باید بروید اعتبار از وزارتخانه ها بگیرید، وزارت نیرو، وزارت راه و ... چندین هزار میلیارد تومان پول دارد، خب شما به عنوان مدیر باید بروید بگویید استان من سیل زده است و شرایط آن متفاوت است، اعتبار را بگیرید و برای استان بیاورید.

وی با بیان اینکه، اینکه بنشینیم و بگوییم  «ما مشکل داریم، خب بله همه می دانیم که مشکل دارید»، گفت: اعتبارات استان هم محدود است و هر چه آمده ما به دستگاهها داده ایم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه از محل اعتبارات ۱۰ و ۱۲ حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیارد تومان پول اختصاص پیدا کرده که نتوانسته اید آن را جذب کنید، افزود: یک بار می گویید پیمانکار این جوری است، یک بار می گویید موافقت نامه آن جوری است، نقشه آماده نشده، اینها قابل قبول نیست، اگر دستگاههای بنشینند و بگویند ما این را می خواهیم و آن را می خواهیم، نمی شود، خود دستگاه باید تامین کند.

مدیران راهی وزارتخانه‌ها شوند

خادمی با تاکید بر اینکه البته این بحث ها نافی وظایف ستاد بحران و مجموعه ما به عنوان کلی نیست و ما باید پیگیری های خود را انجام دهیم، افزود: اما شما فراموش کرده اید که همه ما که دور هم جمع می شویم این همه امکانات، نیرو و ... را باید به کار بگیریم، تنها به دنبال این هستید که یک اعتباری بگیرید، با این اوصاف همه دستگاهها را تعطیل کنیم و بروند دنبال کارشان، سازمان مدیریت برای هر کاری پیمانکار بگیرد و انجام بدهد.

وی با اشاره به اینکه در هر شهرستان ۵۰ سال امکانات انباشت شده وجود دارد، نیرو، تجهیزات، روش و ابتکار وجود دارد، گفت: دیگر این موضوع تمام شده که شما به دولت لیست نیازها را بدهید و دولت پول بدهد، الان وضع مالی دولت خوب نیست و در این شرایط سخت باید کار کرد.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه از همین الان مدیران بروند در وزارتخانه بنشینند و اعتبار بگیرند، گفت: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای به وزیر نیرو بگوید اگر رودخانه را لایروبی نکنم، دیواره ساحلی را احداث نکنم و ... فردا اگر کسی را در استان آب ببرد من مسئول هستم و آقای وزیر نیرو شما مسئولی و کمک کن تا اینها را انجام بدهم، مدیر کل راه و شهرسازی و راهداری در وزارتخانه بنشینند و بگویند جاده ها بسته است، پل ها را به صورت موقت احداث کرده ایم، فردا دچار مشکل می شوند بیایید حل کنید.

 شش ماه از سیلاب گذشته چه کاری انجام داده اید؟

خادمی، گفت: اگر شما بنشینید تا کسی برای شما پول بیاورد قابل قبول نیست، وظایفی که به شما ابلاغ شده را انجام دهید، گاهی یادمان می رود که ما مسئول هستیم و باید کار کنیم، همه دنبال این هستند که اعتباری بیاید و پیمانکاری بگیرند و کاری انجام بدهند یا ندهند.

وی با تاکید بر اینکه هر کسی اگر بخواهد که وظایف خود را به هر بهانه ای انجام ندهد، قابل قبول نیست، افزود: همه دستگاههای اجرایی باید طبق دستورالعمل ها وظایف خود را انجام دهند.

استاندار لرستان، گفت: می گویید نقشه ها آماده نیست،  خب چکار می کنید؟ نقشه ها را آماده کنید، پنج، شش ماه از سیلاب گذشته چه کاری انجام داده اید؟

خادمی، همچنین بر لزوم تدوین یک بانک اطلاعاتی از تمامی تجهیزات و امکاناتی که در استان وجود دارد تاکید کرد/ مهر
لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1069

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود