رئیس اداره بحران و مخاطرات سازمان جهادکشاورزی استان خبر داد: پرداخت کامل خسارت کشاورزان سیل‌زده لرستانی تا پایان مهرماه/ اطلاعات بیش از ۳۰هزار کشاورز سیل زده استان در سامانه سجاد ثبت شده است

تاریخ انتشار : 30 شهریور 1398, 13:55
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، حجت‌اله نیکخواه با اشاره به ثبت اطلاعات بیش از 30 هزار کشاورز سیل‌زده لرستان در سامانه «سجاد»، اظهار کرد: حجم خسارت این تعداد بهره‌بردار آسیب‌دیده بالغ بر 500 میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: این حجم از خسارت در زیربخش‌های مختلف زراعت، باغات، آبزی‌پروری، ایستگاه پمپاژ، زنبورعسل، دام سبک و سنگین و جایگاه دام بوده است.

رئیس اداره بحران و مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی لرستان از تخصیص 120 میلیارد تومان کمک بلاعوض و همچنین 140 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای جبران خسارت کشاورزان سیل‌زده استان خبر داد.

نیکخواه به ورود پژوهشگاه فضایی کشور به نحوه ارزیابی در جهت ارتقای سلامت برآورد خسارت و جلوگیری از هرز اعتبارات اشاره و تصریح کرد: این موضوع سبب کند شدن روند پرداختی‌ها به کشاورزان سیل‌زده شده بود.

وی بیان داشت: در حال حاضر به 2 هزار و 200 نفر از بهره‌برداران خسارت دیده با مبلغی بالغ بر 8 میلیارد و 600 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است، ضمن اینکه هزار و 700 نفر نیز تسهیلاتی بالغ بر 5 میلیارد و 700 میلیون تومان را دریافت کرده‌اند.

رئیس اداره بحران و مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه مطالعات پژوهشگاه فضایی به پایان رسیده است، افزود: با اتمام کار ارزیابی، پرداخت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض نیز تسریع می یابد.

نیکخواه بیان داشت: تلاش خواهیم کرد تا پایان شهریورماه نیمی از مطالبات و تا پایان مهرماه امسال تمامی خسارت بهره‌برداران سیل‌زده استان پرداخت شود/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1065

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود