رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: پیشرفت 50 درصدی بازسازی واحدهای سیل‌زده لرستان/ اتمام ساخت دیواره ساحلی پلدختر تا پایان سال/ تعمیرات واحدهای مسکونی به اتمام رسیده است

تاریخ انتشار : 27 شهریور 1398, 15:26
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ علیرضا تابش ظهر امروز در بازدید از مناطق سیل‌زده این شهرستان اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر سفرهای دوره‌ای مختلفی به مناطق سیل‌زده پلدختر داشتیم، از این رو امروز به دلفان آمده و از روند بازسازی این شهرستان سیل زده بازدید کردیم.

وی خاطرنشان کرد: تعمیر تمامی 3 هزار و 400 واحد مسکونی سیل‌زده این شهرستان به پایان رسیده، ضمن اینکه در استان نیز حدود 15 هزار واحد تاکنون تعمیر شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از احداث 2 هزار 300 واحد مسکونی تا پایان سال در دلفان خبر و ادامه داد: ستاد قزوین حضور فعالی برای بازسازی مناطق سیل‌زده دلفان داشته است.

تابش با بیان اینکه تا لحظات آخر در کنار مردم سیل‌زده هستیم، افزود: تاکنون تسهیلاتی بالغ بر هزار و 200 میلیارد تومان به مناطق سیل‌زده لرستان اختصاص یافته است، همچنین کمک‌های بلاعوض از بودجه دولت تأمین و در اختیار مردم سیل‌زده قرار داده شد.

وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد احداث واحدهای مسکونی را با وجود مشکلات بسیار از جمله جابه‌جایی و درجاسازی در روستاها اما تا پایان سال به اتمام برسانیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصدی بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده لرستان، گفت: تعمیرات واحدهای مسکونی نیز به طور کامل تمام شده است.

تابش عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به سیل زدگان را مطلوب خواند و اظهار داشت: در این زمینه وثیقه به حداقل رسیده و ضمانت زنجیره‌ای جایگزین دیگر ضمانت ها شده است.

وی در خصوص روند بازسازی دیواره ساحلی پلدختر نیز بیان داشت: در کشور تاکنون هیچ دیواری این‌گونه ساخته نشده، به‌نحوی‌که حدود هزار و 700 ردیف شمع در زیر دیواره قرار می‌گیرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این پروژه سرعت خوبی دارد و حدود 120 میلیارد تومان هزینه خواهد برد، ضمن اینکه تلاش می‌کنیم تا پایان سال عملیات بازسازی دیواره ساحلی پلدختر انجام شود/ فارس

لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1056

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود